Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ISLAM jest wiecznie atakowany
Autor Wiadomość
tasor

Wysłany: Czw 15 Cze, 2006 13:25   

TY maria_magdalena WKUZA MNIE TO ZE TY ZAWSZE KOMENTUJEZ a to jest wkuzajance bo nic niewiesz :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Sharp-shooter
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Cze, 2006 11:33   Re: ISLAM jest wiecznie atakowany

A wracając do tematu:
jihad napisał/a:
Pokazywany jest w krzywym zwierciadle, media rozgłaszają, że Nasza Religia namawia do terroryzmu,

Dendencyjność niestety jest w modzie - ludzie potrzebują szybkiej informacji, która bywa nierzetelna. Ubolewam nad tym. Ja wiem, że Islam nie namawia do terroryzmu, a jedynie ludzie, którzy mają jakieś problemy (może kompleksy etc.).

Cytat:
a kto mi odpowie na pytanie? Czy to co robi Ameryka to nie jest jeden wielki terroryzm?

Nie. Chyba, że nie widzisz różnicy między działaniami zbrojnymi (a te normowane są przez prawa międzynarodowe i regulaminy wojskowe) a terroryzmem, który nie przestrzega żadnych zasad i nie liczy się z nikim i niczym.

Cytat:
Bardzo dobrze, że zniszczono "dwie wieże" w końcu ktoś amerykanom dał wielkiego kopa. Nie czują już się tak pewnie. Ameryka to zasrane współczesne cesarstwo rzymskie, myślą, że wszystkich będą podporządkowywać.

Jeśli tak naprawdę myslisz, to nie pozostaje Ci nic innego, jak pójść się powiesić. Tu nawet nie ma co polemizować...

cuthead

Wysłany: Czw 29 Cze, 2006 22:33   Re: ISLAM jest wiecznie atakowany

Sharp-shooter napisał/a:
Nie. Chyba, że nie widzisz różnicy między działaniami zbrojnymi (a te normowane są przez prawa międzynarodowe i regulaminy wojskowe) a terroryzmem, który nie przestrzega żadnych zasad i nie liczy się z nikim i niczym.

Amerykańskie działania zbrojne..śmiać mi się chcę jak czytam to co piszesz. Amerykanie i przestrzeganie praw??? oni chcą rządzić całym światem!!! nie długo będą siedzieć w moim "ogródku". Wymyślają sobie wojny pod jakimś tam pretekstem dla zbijania fortuny. Tą demokrację, którą karmią cały świat niech trzymają za oceanem.
Allah jest sprawiedliwy!!!

Sharp-shooter
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Cze, 2006 10:31   Re: ISLAM jest wiecznie atakowany

cuthead napisał/a:
Amerykańskie działania zbrojne..śmiać mi się chcę jak czytam to co piszesz. Amerykanie i przestrzeganie praw??? oni chcą rządzić całym światem!!!

Przypomina mi to inną bzdurę -- Żydzi rządzą światem! Nie uważasz, że przesadzasz? To prawda, że mają "imperialistyczne" zapędy, ale postaw się na ich miejscu -- w obecnych czasach, państwo demokratyczne ma mniejsze szanse w konfrontacji z totalitaryzmem (np. religijnym). Dlatego USA będzie się wtrącać tam, gdzie uzna, że trzeba to zrobić. Kwestia dobrego wykonania, to już inna bajka...

Cytat:
nie długo będą siedzieć w moim "ogródku".

Jestem bardzo otwartym człowiekiem i gościnnym. Poczęstuję stekiem i puszeczką schłodzonego piwa. A tak poważnie -- nie mają potrzeby. Chyba (tak naprawdę to nie jestem tego taki pewien) żaden Polak nie poleci do USA, aby tam wbić się w jakiś wieżowiec, czy wysadzić się w metrze. To taka różnica, między nami Europejczykami, a Arabami -- ci drudzy są zbyt nieobliczalni.
Oczywiście: wśród jednych jak i drugich występują wyjątki; nie generalizuję.

Cytat:
(...) Tą demokrację, którą karmią cały świat niech trzymają za oceanem.
Allah jest sprawiedliwy!!!

Demokracja jest najlepszym z najgorszych systemów politycznych, jakie do tej pory wymyślił człowiek. Daj mi znać, jak zostanie wymyślony i przetestowany lepszy. Dobrze?

basia123

Wysłany: Czw 27 Mar, 2008 10:21   

katolik napisał/a:
Jeszcze się pytasz dlaczego Islam jest "wiecznie atakowany"? Zastanówmy się dlaczego KAŻDA inna religia Islamowi ZAWSZE przeszkadza czy to chrześcijaństo, judaizm czy hinduizm? Dlaczego? Przecież ani chrześcijaństwo, ani żydzi, ani hinduiści nie nawiązują do wojny i do przelewów krwi. Myślicie że siłą wszystko zrobicie. Spróbujcie żyć w pokoju i z dialogiem, a przede wszystkim z tolerancją dla innych kultór jeżeli chcecie aby i Waszą tolerowano. Zastanówcie się!!!!!!!!!!!!

"BÓG JEST JEDEN"

Po pierwsze nie ma religii takiej jak hinduizm.
Jest to okreslenie ludzi, ktorzy mieszkaja na okreslonym terytorium.
Hindus moze byc chrzesciajninem, muzulmaninem itd..
Islam zawsze nawoluje do pokoju miedzy ludzmi, jest religia tolerancji i muzulmaninowi nie przeszkadza, ze ktos jest chrzescijaninem, buddysta itd. Kazdy bowiem jest wolny w swoich przekonaniach.

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 10:27 ]
Demokracja nie istnieje w Stanach Zjednoczonych ani w zadnym innym panstwie.
Istnieje natomiast pranie mozgu obywateli.

aszac

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 09:00   

Jeżeli nie rozumiecie po co jest religia i nie widzicie jakie dobro ze sobą niesie to bardzo mi przykro, że tego nie potraficie zrozumieć... Dla mnie po przeczytaniu tego wątku jest ewidentnie widoczne jaki jest cel tego wszystkiego. Religia uczy tolerancji, miłości do innych, samodoskonalenia, doceniania tego co się posiada. To dzięki religii możemy wyjść poza kierowanie się wyłącznie własnymi popędami (jak zwierzęta) i wspiąć się na wyższy poziom rozwoju w człowieczeństwie. Jeżeli islam kojarzy Wam się tylko ze świętą wojną, pozwalacie, żeby inni myśleli za Was to rzeczywiście możecie mieć problemy z obiektywną ocena pewnych problemów. Słowo dżihad nie jest wcale tłumaczone jako święta wojna tylko wewnętrzna walka z własnymi słabościami, by stawać się coraz lepszym i być na drodze, którą wskazał Bóg. Jedną z najważniejszych zasad jest, żeby nie wypowiadać się jeżeli nie jest się czegoś pewnym na 100%, bo to rodzi ignorancję i może wprowadzić bardziej podatne na wpływ innych osoby w błąd. Czy chociaż raz czytaliście Koran albo spotkaliście prawdziwego muzułmanina? Jestem pewna, że odpowiedź brzmi nie, bo gdyby było inaczej a pewno nie byłoby tego tematu na tym forum. Widząc ten wątek nasuwa mi się cały czas na myśl, że niektóre osoby na prawdę potrzebują posłuchu u innych i dlatego powtarzają zupełnie nie sprawdzone informacje tylko po to, żeby ktoś im przyznawał rację. Po co na prawdę wgłębić się w temat i szukać prawdy skoro wszystko jest podane w ładnej przystępnej formie nie wymagającej od nikogo bardzo uciążliwego myślenia? Tylko to nazywa się praniem mózgu i uleganiem wszechobecnej propagandzie, ale to rozwiązanie jest rzeczywiście bardzo wygodne dla rządzących i mediów, które mogą przekonać Was do wszystkiego i mówią Wam co myśleć... Chciałam tylko dodać, że nie jestem jeszcze muzułmanką tylko osobą zafascynowaną tą religią, bo to co ona głosi jest dla mnie na prawdę piękne. Zresztą polecam przekonać się indywidualnie oczywiście oceniając wszystkie informacje krytycznie i brać pod uwagę punkty widzenia obu stron.

Klusia23 
Klusia

Wysłany: Pią 26 Cze, 2009 19:23   

Cześć, jestem tu nowa .. Chciałabym porozmawiać z kimś o prawdziwym Islamie, nie o tym przedstawianym przez współczesny świat /szczególnie nie-islamski/.. bardzo mi na tym zależy. Z nikim do tej pory mi się nie udało, bo wszyscy 'krzywo patrzą' na człowieka, który pyta o Islam.. mam nadzieję, że tutaj znajdę kogoś otwartego i cierpliwego ..

[ Dodano: Pią 26 Cze, 2009 20:28 ]
Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc w zrozumieniu Islamu, to będę wdzięczna. Moje gg to 6796014 .. ;-)

welea 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 22:58   

Klusia23 napisał/a:
Cześć, jestem tu nowa .. Chciałabym porozmawiać z kimś o prawdziwym Islamie, nie o tym przedstawianym przez współczesny świat /szczególnie nie-islamski/.. bardzo mi na tym zależy. Z nikim do tej pory mi się nie udało, bo wszyscy 'krzywo patrzą' na człowieka, który pyta o Islam.. mam nadzieję, że tutaj znajdę kogoś otwartego i cierpliwego ..

[ Dodano: Pią 26 Cze, 2009 20:28 ]
Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc w zrozumieniu Islamu, to będę wdzięczna. Moje gg to 6796014 .. ;-)

mozesz do mnie napisac odpowiem na kazde pytanie .welea@o2.pl
gg nie posiadam

Saika 

Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 13:32   

Nie jestem negatywnie nastawiona do islamu. Nie jestem nastawiona negatywnie do żadnej wiary, choć religię każdą uznaję za głupotę. Pracowicie porównuję to, co piszą sami muzuułmanie i to, co się dzieję. Osobiście wkurzają mnie objawy nietolerancji ze strony kogokolwiek (a więc zmuszanie kogoś do noszenia burki budzi mój sprzeciw tak samo, jak zakaz noszenia burek w ogóle)-tym niemniej coś mi zgrzyta. I chyba ta bajeczka pokazała, co.
Koran i zasada równości przed Bogiem to jedno-a praktyka to drugie.
Proszę Was, muzułmanów.
Jeśli chcecie, by wasza religia nie była atakowana, musicie nie oburzać się czy zachowywać się, jak urażona damulka.
Musicie za to tępić tych świeckich i duchownych, którzy łamią i nawołują do łamania pewnych zasad-jak zasada równości przed Bogiem właśnie.
Skoro Koran zakazuje samobójstw i okaleczania-potępcie to.
Skoro islam nakazuje szacunek dla kobiety- jakim cudem jeszcze problem przemocy dotyka 20-90% kobiet w różnych krajach arabskich?
(i nie mówię, że katolicyzm jest ok, bo nie jest, biję ich kler tak samo)
Musicie sami udowodnić, że islam jest religią pokoju.
Nauczyć się żyć z innymi.
nauczyć się, że czasy Proroka to jedno, a współczesnoćś drugie.
Islamowi przyda się reformacja.
Piszę to jako osoba, która widziała fatwy potępiające terrorystów i osoby okaleczające kobiety.
Ale to za mało.

taka prawda 

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010 09:15   

Ciekawe wypowiedzi więc i ja się udzielę.
Nie mam zamiaru atakować jakiejkolwiek religii lecz zmusić do refleksji.

tak jak wyżej ładnie ktoś napisał że gdyby nie religia to ludzie zachowywaliby się jak zwierzęta jednakże sęk w tym że oni pod przykrywką religii tak się zachowują a ona na to pozwala.
Duchowni jak pokazuje historia także postępowali haniebnie.
Nie od dziś ludzie mówią że religia rodzi przemoc ale czy ta prawdziwa założona od początku świata po Abrahama do Jezusa i dalej po jego śmierci charakteryzowała się przemocą?I miała takie owoce wydawać?
Dzisiaj wskażcie mi religię która wydaje właściwe owoce.
Nie chcę tutaj faworyzować kogokolwiek ale np.patrzą tak globalnie to np. religia Świadków Jehowy jest religią pokojową.
Czy ktoś słyszał by mieszali się do polityki ,eskalowali przemoc,urządzali jakieś demonstracje?
Brali udział w wojnach?
Tam widać jak w pozytywny sposób ta religia wpływa na ludzi?
Czy ktoś powie że w skali globalnej wydaje zgniłe owoce?
Czy zadają ból fizyczny swoim współbraciom gdy któryś zgrzeszy?
Znęcają się nad nim w jakiś sposób?
Czy kobiety są ograniczane milinoami nakazów ? Ubezwłasnowolniane?Traktowane są jak służące a nie jak zony?
Oczywiście popełniają błędy a ci co trwają w grzechu są wykluczani lecz wiedzą że mogą wrócić i wielbić Boga z czystym sumieniem tylko wtedy gdy zmienia swoje postępowanie w 100%.
Tam faktycznie religia wpływa na ludzi i ich zmienia i to globalnie na całym świecie.
Jednakże mimo to też są nienawidzeni tylko za co? Zawsze mnie to zastanawiało... .

Jak mam zrozumieć np. gdy oglądam na necie sceny linczu itp za chociażby kradzież?
Dla mnie jest nie do pojęcia by w kraju gdzie dominującą religia jest islam czy katolicyzm czy inna wiara(jak wiemy nie wiele religii dominujących stąd wymuszone przykłady) dochodziło do takich rzeczy.

Zapadła mi bardzo w pamięć sytuacja kiedy dwóch młodych chłopców zostało oskarżonych o kradzież i dokonano na nich linczu a działo się to w kraju muzułmańskim.

A to podpis filmiku przez autora który go zamieścił:
Lincz uliczny dwóch braci (17 i 15 lat) w Pakistanie za rzekomą kradzież.Okazało się że niesłusznie lecz allah o to nie dba.Krzyknijmy wspólnie "allah akbar" i pozwólmy na budowę kolejnego meczetu w Polsce.

Stąd się bierze nienawiść nie tylko do religii muzułmańskiej ale do każdej co prowadzi do tego że ludzie stają się wierzący ale nie praktykujący wiedzą że Bóg jest ale nie wiedzą jak go mają wielbić i w której religii.
Jezus powiedział że jego religia będzie wydawać właściwe owoce wiec nie miał na myśli że każda religii będzie je mieć .
Na pewno też nie mówił że każda religia prowadzi do Boga bo to kłamstwo skoro napisał że jest jedna trzoda i jeden pasterz.
Poza tym Jezus mówił o czym czytamy w Biblii że jest jeden Bóg ,jedna wiara,jeden chrzest.
Niestety to Szatan spowodował powstanie tylu religii jak to ma miejsce od początku świata i w ten sposób zwodzi ludzi a ludzie nie patrzą na jakoś religii jakie wydaje owoce ale bardziej zwracają uwagę na to gdzie mu będzie wygodnie,co jest modne itp lub powodem jest to że mój współmałżonek wyznaje inną religię więc ja też przejdę.
Ale czy to są właściwe pobudki szczere pokazujące Bogu że poważnie podchodzimy go takich spraw?
Ktoś ta pisał że Islam walczy z krzyżowcami i na odwrót.
Czy wy ludzie nie dostrzegacie że to politycy tego świata w rzeczywistości tym kierują a wami pod przykrywką religii sterują.
Im jest to na rękę że tak wierzycie bo ludem fanatycznym łatwo jest kierować przykład II Wojny Światowej.

To tyle bo się wena skończyła jak wróci to dopiszę coś jeszcze. :)

Majida 
Majida

Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 14:29   

Tak łatwo nam jest oceniać innych . Tak łatwo nam jest negować rzeczy o których tak naprawde nie mamy pojecia . Dlaczego nie bierzemy pod uwage ze to nie jednostka swiadczy o całości . Równie dobrze mogła bym zapytać kim religii katolickiej jes Ojciec Rydzyk ?? Czy on tez nie jest terrorystą ... wydaje mi sie ze nawet na wiekszą skale ... dzie w nim jest ubóstwo i miłosierdzie które ślubował przed i w imie boga ?? Kto mi odpowie na to pytanie czy nie wstyd wam za tego człowieka ?? Czy katolicy sie go nie wstydzą ?? Jaki macie szacunek do krzyza symbolu waszej religii . Jaka jest różnica miedzy katolikiem a muzułmaninem u nas nie pada powiedzenie wierzący niepraktykujący . Jestem Muzułmanką . Jestem Polką . Czy czuje sie prześladowana przez moich rodaków ?? TAK ! I jest mi z tego powodu bardzo przykro i wstyd ze potepiaja moja religie ludzie którzy są prowadzeni w swojej wierze przez osoby które teoretycznie poswieciły zycie bogu a grzesza bardziej niz osoby swieckie . Powtarzam gdzie w nich jest miłosierdzie i ubóstwo a auda A6 nie ma ubóstwa zapraszam na mojego bloga www.mojaarabia.blog.onet.pl

Saika 

Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 15:24   

Wiesz, akurat równość religii to NASZA (Zachodnia) zasada. Oznacza ona również, że muzułmanin ma u nas prawo modlić się i stawiać meczety. Dopóki mnie nie zmusza do tego samego-jest dla mnie ok a jego prawa mają być bezdyskusyjnie przestrzegane. tak jak bezwzględnie karane ma być łamanie prawa (terroryzm, molestowanie seksualne, pedofilia etc)- a te patologie mogą i muszą być tępione tak z mojego punktu widzenia, jak z punktu widzenia Koranu. O to proszę i to jest prawdziwy muzułmański obowiązek i prawdziwy Dżihad- walka ze zwyrodnieniami w islamie. U boku Niewiernych, jeśli będzie trzeba.

Odpowiedz do tematu