Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
o forum
Autor Wiadomość
nadya29 

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2005 18:54   o forum

salam aleykoum,
jestem nowa uzytkowniczka, trzeba przyznac ze forum naprawde pieknie sie prezentuje, brawo :D

just.maysun 

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2005 20:19   

Walaykom assalam

mam nadzieje ze pochwaly nie zakoncza sie tylko na wygladzie forum :D

to forum jest jeszcze "mlode" i nie ma zbyt wielu uzytkownikow dlatego bardzo wszystkich prosze o wasza pomoc w rozrosniecie sie. prosze piszcie o swoich doswiadczeniach, rozsterkach, albo zwykle gadu-gadu bez wiekszej glebokiej madrosci :D nikt z nas nie urodzil sie od razu madry, nawet w dniu smierci zdajemy sobie sprawe ze tak wiele zostalo do nauczenia sie, zrozumienia. to nasz obowiazek uczyc sie az do konca! tak wiec zadne pytanie nie jest bez sensu, zaden temat nie jest za glupi aby go rozpoczynac!

chce przeprosic jezeli ktokolwiek poczul sie urazony moimi wczesniejszymi wypowiedziami - nie bede ich kasowac bo uwazam ze byloby to male oszukiwanie, proba wybielania. obiecuje ze juz bede pisac bardziej taktownie :D

Jeszcze raz chce bardzo przywitac nowych i "starych" forumowiczow!
Mam nadzieje ze bedziemy sie czesciej spotykac. :)

surry

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 18:18   

czesc!!!
jestem bardzo zawiedziona tym forum.umiescilam tutaj swoja pomoc ale nikt nie kwapil sie mi pomoc ani odpisac.....jestem katoliczka z wyboru mych rodzicow i zaczelam sie interesowac islamem....pomyslalm ze tutaj znajde odpowiedzi lecz mylilam sie gdyz nikt nie raczyl aby mi odpisac.....

Piotrek 
Piotr Grochowski

Wysłany: Pon 26 Paź, 2015 10:48   

Piotr Grochowski, 37 lat, historyk z Warszawy, imię muzułmańskie Hasim. Moi przodkowie napłynęli na ziemie polskie w XVII wieku, z czeczeńskich aułów na południu Armenii. Islam przyjąłem w 2001 roku z rąk Saudyjczyków na obozie dla młodzieży muzułmańskiej w Puławach. Cieszę się, że zalogowaliście mnie na forum.

[ Dodano: Sob 05 Gru, 2015 19:31 ]
Z Tatarami polskimi zetknąłem się po raz pierwszy w 2001 roku. W marcu tego roku na Uniwersytecie Warszawskim poznałem imama Emira Popławskiego. Razem pojechaliśmy autobusem 522 do meczetu przy ul. Wiertniczej. Niebawem, po rozmowie z imamem Nezarem Charifem, przyjąłem islam.

W 2002 roku z obozu muzułmańskiego dla młodzieży wracałem do Białegostoku autobusem z grupą Czeczenów i Tatarów polskich. Tak poznałem Elwirę Szehidewicz. W Białymstoku wysiadłem z autobusu z panem Janem Sobolewskim. Ten Tatar polski przyjął mnie w domu. Na Uniwersytecie w Białymstoku poznałem z kolei doktora historii pana Alego Miśkiewicza. W październiku 2004 roku przyjechałem z Warszawy do Białegostoku na spotkanie młodzieży tatarskiej, tak zwane "ostatki tatarskie". Tak poznałem Michała Sulkiewicza, Timura Koryckiego, Michała Adamowicza, Elę Jakubowską i Ewelinę Korycką. Łącznie odwiedziłem Białystok, szukając tatarskich śladów, kilkanaście razy. Tatarzy polscy nie przestają mnie fascynować od 1997 roku. W większości to słowiańscy muzułmanie, których islam sięga XIII wieku. Swego czasu w internecie dostępne było forum tatarskie, które pełniło rolę integracyjną. Prowadziłem tam, wspólnie z innym nowym muzułmaninem Antkiem, dział "Historia". Cieszy mnie powodzenie i szczęście tej grupy etnograficznej, wtopionej w słowiański krajobraz.

Odpowiedz do tematu