custom background color for joomla articles

Niemcy są podzielone kwestią islamską. W odpowiedzi na tłumne protesty przeciwko rzekomej islamizacji kraju, które odbywają się w Dreźnie, pojawiła się w internecie petycja popierająca "różnorodność".

Niedawno Fronda.pl pisała o rekordowo licznej demonstracji przeciwko islamowi, jaka odbyła się w ostatni poniedziałek w Dreźnie w ramach akcji Pegida. 17 500 osób – nie tylko Niemców, bo obecni byli także Polacy – protestowało przeciwko islamizacji ich kraju. Protest takie odbywają się regularnie już od 10 tygodni i przyciągają coraz więcej uczestników.

Pojawiła się jednak też reakcja wymierzona w Pegidę. W sieci dostępna jest petycja, w której Niemcy mogą wyrazić swój sprzeciw przeciwko Pegidzie. Do teraz podpisało ją już ponad 170 tysięcy osób, a jej inicjator, Karl Lempert, liczy na milion podpisów. Petycja została stworzona w obronie, jak czytamy na jej stronie „różnorodnychNiemiec”. „Nadszedł czas, by przyznać, że hasło „my jesteśmy ludem!” – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, religii – i czegokolwiek jeszcze – musi wciąż obowiązywać” – pisze autor petycji.

Według Karla Lemperta „to, co wydarzyło się na ulicach Drezna przed świętami Bożego Narodzenia, było przerażające i niepojęte”. W rozmowie ze „Spieglem-Online” stwierdził, że należy pokazać, iż „w Niemczech jest znacznie więcej osób inaczej myślących niż sympatyków ruchu PEGIDA”.

Swoją petycję stworzyli też organizatorzy samej Pegidy, którzy pytają, czy ich ruch jest „tylko dla nielicznych”, czy może też dotrzeć do „większości społeczeństwa”. Petycję podpisało jak dotąd znacznie mniej osób niż petycję przeciwko Pegidzie, bo 33 tysiące osób.

fronda.pl

 

 

{jvotesystem poll=|11|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • amnewsCah
  • coriancap
  • barbraov60
  • Wеg zu 17768 EUR prо Моnаt pаssiven Einкоmmens: http://wnpfko.hamdanitravels.com/78d2304
  • Strаtеgiе, um 15678 ЕUR рrо Mоnаt аn passivеm Еinkommеn zu vеrdiеnen: http://yrd.backyardtwenty.com/10565151
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u