custom background color for joomla articles

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał we wtorek kraje europejskie, by walczyły z islamofobią i raczej zapobiegały organizowaniu licznych antyislamskich manifestacji, niż - jak to ujął - "usiłowały dawać lekcje Turcji".

- Niestety Unia Europejska usiłuje dawać Turcji lekcje, zamiast spróbować rozwiązać poważne zagrożenia, przed którymi stoi - oświadczył prezydent w przemówieniu podczas spotkania z tureckimi ambasadorami w Ankarze.

- Islamofobia jest poważnym zagrożeniem dla Europy. Jeśli ten problem nie zostanie rozwiązany, jeśli przywódcy europejscy staną się zakładnikami tego populizmu, wartości europejskie zostaną zakwestionowane - zaznaczył Erdogan, wskazując, że wpływy ruchów rasistowskich rosną "z dnia na dzień".

Antyimigracyjny ruch Pegida rośnie w siłę

Erdogan wypowiedział się w tym duchu nazajutrz po wielotysięcznej manifestacji w Dreźnie, zorganizowanej po raz kolejny przez antyimigracyjny ruch Pegida. W Dreźnie wiece Pegidy, odbywające się co poniedziałek, w ciągu ostatnich kilku tygodni przyciągały coraz więcej uczestników. 22 grudnia, na ostatnim wiecu przed Bożym Narodzeniem, ich liczba sięgnęła 17,5 tysiąca. W poniedziałek na demonstracji zebrało się około 18 tysięcy ludzi.

Jednocześnie w poniedziałek przeciwko rasizmowi, ksenofobii oraz wiecom Pegidy protestowali uczestnicy manifestacji w Berlinie, Stuttgarcie, Kolonii i Dreźnie.

Prawicowo-populistyczny sojusz Pegida (Patriotyczni Europejczycy przeciwko Islamizacji) demonstruje pod hasłami sprzeciwu wobec rzekomej groźby "islamizacji Zachodu". Jak twierdzi, wypowiada się "przeciwko wrogiej kobietom ideologii politycznej, która akcentuje przemoc, ale nie przeciwko zintegrowanym muzułmanom" mieszkającym w Niemczech.

"Turcja nie jest krajem, który każdy może oskarżać"

Prezydent Erdogan wezwał również UE, aby "dokonała przeglądu swojej polityki wobec Turcji", podkreślając, że pakiet akcesyjny Ankary utknął w martwym punkcie.

Podczas przemówienia - jak wskazuje AFP - turecki prezydent, reprezentujący nurt islamsko-konserwatywny, wezwał swoich dyplomatów, aby reprezentowali silną i pewną siebie Turcję. - Turcja nie jest krajem, który każdy może oskarżać i pokazywać palcem w arogancki sposób. Ci, którzy mają takie nawyki, muszą je porzucić - mówił.

-Ci, którzy upominają Turcję, muszą zdawać sobie sprawę, że mają do czynienia z nową Turcją, wielką Turcją, z jej gospodarką, demokracją i polityką zagraniczną - podkreślił.

Erdogan, który zanim został wybrany na prezydenta w sierpniu zeszłego roku przez 11 lat pełnił funkcję premiera, był oskarżany przez opozycję o autorytarne zapędy.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|16|} 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • ufofafed
  • BrianNot
  • ohafalgevalus
  • ororiyujj
  • agxajuwagid
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u