custom background color for joomla articles

Przywódca szyickiego libańskiego Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah ocenił, że dżihadyści, którzy sieją terror na świecie obrażają islam w większym stopniu niż rysunki naśmiewające się z Mahometa. Nie wspominał bezpośrednio o ataku na "Charlie Hebdo". 

- Obecnie bardziej niż kiedykolwiek konieczne jest mówienie o proroku z powodu zachowania niektórych ugrupowań terrorystycznych, które odnoszą się do islamu - powiedział Nasrallah, którego ruch walczy z sunnickimi ugrupowaniami w Syrii wraz z reżimem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

- Brudnymi, brutalnymi i nieludzkimi czynami te grupy przynoszą ujmę prorokowi i muzułmanom bardziej niż robili to ich wrogowie, bardziej niż książki, filmy i karykatury, które obrażały proroka - dodał szef Hezbollahu w przemówieniu telewizyjnym. 

- To najgorsze działania w historii, szkodzące prorokowi Mahometowi - zaznaczył. 

Nasrallah nawiązywał do słynnej powieści "Szatańskie wersety" Salmana Rushdiego, za którą brytyjski pisarz o indyjskich korzeniach zmuszony był przez prawie 10 lat żyć w ukryciu po fatwie połączonej z wyrokiem śmierci, nałożonej na niego w 1989 roku przez przywódcę Iranu ajatollaha Chomeiniego za obrazę Mahometa. Nasrallah mówił też o nakręconym w USA antyislamskim filmie "Niewinność muzułmanów", który w 2012 r. doprowadził do wybuchu antyamerykańskich protestów w świecie muzułmańskim, a także o karykaturach Mahometa, opublikowanych w 2005 roku w duńskiej gazecie i wydrukowanych przez francuski satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo". 

Nasrallah nie wspomniał o ataku na to pismo, w którym w środę zginęło 12 osób. 

Po sprawie duńskich karykatur Hezbollah, tak jak inne partie islamistyczne, wyrażał oburzenie i wzywał do protestów. 

Nasrallah nawiązał jednak do Francji, gdy stwierdził, że po okrucieństwach, jakich dżihadyści dopuszczają się w Syrii, Iraku, Libanie, Pakistanie, Afganistanie i Jemenie "plaga dotarła do krajów, które eksportowały ekstremistów do naszych państw". 

Wśród członków grup dżihadystycznych w Syrii i Iraku są obywatele państw zachodnich, m.in. Francuzi, Amerykanie czy Brytyjczycy. 

Wspierany przez władze w Teheranie Hezbollah prowadzi wojnę przeciwko rebeliantom i dżihadystom w Syrii, tłumacząc, że chce bronić Libanu przez ekstremizmem.

wp.pl

 

 

{jvotesystem poll=|23|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • PORNOgov
  • Peterenlah
  • Вinarу oрtions + Bitсoin = $ 5000 per wеeк: http://mccpsy.faceb100.com/771853
  • Ноw tо earn оn investments in Сryptocurrеncу from $ 7279 pеr dау: http://qejwd.xtechspro.com/62f
  • Williamamire
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u