custom background color for joomla articles

W wielu brytyjskich miastach muzułmańskie domy modlitwy zapraszają do wizyty w ramach akcji "Odwiedź mój meczet". Goście mogą liczyć na kawę, albo herbatę, ciastko i rozmowę o muzułmańskiej obrzędowości. Akcji patronuje Brytyjska Rada Muzułmańska skupiająca organizacje wyznaniowe 3-milionowej mniejszości muzułmańskiej w Wielkiej Brytanii.

"W wielu meczetach będą się jednocześnie odbywać modlitwy z tłumaczeniem i wyjaśnieniem ich duchowego znaczenia dla zwiedzających" - powiedział telewizji BBC przedstawiciel Brytyjskiej Rady Muzułmańskiej Miqdaad Versi.

Po zamachach w Paryżu brytyjski rząd wystosował apel do imamów, aby aktywnie włączyli się do walki z radykalizacją muzułmańskiej młodzieży. Członkowie Rady Muzułmańskiej zareagowali nieprzychylnie na ten apel, uznając, że rząd piętnuje całą społeczność muzułmańską w Wielkiej Brytanii za czyny znikomej mniejszości. Rada Muzułmańska wskazuje przykłady islamofobii.

"Widzieliśmy swastyki i graffiti na meczetach, dwa czy trzy ataki na meczety, ataki słowne, w Radzie Muzułmańskiej dostawaliśmy obraźliwe listy. Chcemy więc, na ile się da, zerwać zasłonę tajemniczości z islamu, przełamać bariery, na ile się da i uważamy że ten otwarty dzień w meczetach to najlepszy sposób, by to osiągnąć" - powiedział BBC Miqdaad Versi.

Do akcji przystąpiło około stu dwudziestu brytyjskich meczetów.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|40|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Раid Survеys: Еarn $30,000 Оr Моrе Реr Weеk: http://hej.gorkhalisite.com/b3c92
  • PORNOgov
  • Peterenlah
  • Вinarу oрtions + Bitсoin = $ 5000 per wеeк: http://mccpsy.faceb100.com/771853
  • Ноw tо earn оn investments in Сryptocurrеncу from $ 7279 pеr dау: http://qejwd.xtechspro.com/62f
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u