custom background color for joomla articles

Według Abdel Fattah Zarawi, muzułmańskiego przywódcy partii Salafi, znanej również pod nazwą"Free Front of Algeria", wszelkie i wszystkie kościoły chrześcijańskie pozostałe w północno afrykańskim kraju muszą być zamknięte oraz ponownie otwarte jako meczety.

Nadmienić należy czym jest partia Salafi. Salafici są częścią ruchu islamskiego zwanego Salafizmem. Ruch ma charakter religijny i polityczny,  nawołuje muzułmanów do powrotu do żródeł religii, do pierwotnej formy Islamu. Salafizm jest podstawą islamskiego fundamentalizmu. Postuluje powrót do pierwotnych nauk Mahometa zawartych w Koranie i Hadisach.

Zamknięcia, zniszczenia lub przekształcenie kościołów chrześcijańskich na meczety są prawie tak stare jak sam islam - Algieria była chrześcijańska, kiedy islam najechał i podbił ją w VII wieku - lider Salafi próbuje przedstawić swoją propozycję jako "reakcję, "lub" skargę "przeciw rosnącym nastrojom anty-muzułmańskim w Europie, zwłaszcza we Francji.

Rozpoczęła się w mediach społecznościowych i w sieci kampania partii Salafi, przeciwko kościołom w Algierii, wzywa się do transformacji najważniejszych kościołów w kraju na meczety - w tym kościół Notre Dame d'Afrique w Algierze  ( został otwarty w 1872 roku, po czternastu latach budowy ( Architekt Jean Eugène Fromageau )),  kościół św Augustyna w Annaba oraz Kościół Santa Cruz w Oranie - gdyż " nie mają one żadnego związku z religią algierskich muzułmanów."

W innych muzułmańskich krajach również dostrzegamy tendencje, które prowadzą do zamiany kościołów w meczety.

W turcji po konwersji dwóch Hagia Sophia w muzea, (które były wybudowane jako kościoły), a następnie zamienione w meczety , trzecia Hagia Sophia w dzielnicy Enez Edirne zostanie ponownie przekształcona w meczet, mimo wcześniejszych debat o przekształcenie go po rekonstrukcji w muzeum.

Przemawiając w państwowej Agencji Anadolu, Adnan Ertem powiedział że zatwierdzono projekt odbudowy struktur, które nazwał "meczetem" .

Ertem powiedział, że projekt ruszy tak szybko, jak to możliwe.

Wyjaśniając, dlaczego należy ponownie otworzyć go jako meczet, Erdem powiedział że budynek był "sanktuarium, że został konsekrowany jako meczet."

" Może zostać oddana do użytku zgodnie z jego fundamentalnym statutem. Tak więc jego funkcja zostanie zachowana, " - powiedział Ertem.

Hagia Sophia, w Enez znajduje się na terenie starożytnego miasta Ainos i choć nie ma zapisów, uważa się, że sięga 12 wieku. Znajduje się przy granicy z Grecją i na szczycie wzgórza.

Starosta z Enez Fatih Baysal, powiedział w 2012 roku, że struktury wykorzysta się jako meczet.

"Ale nawet, jeśli jest on używany jako muzeum lub meczet, to miejsce naprawdę musi być [otwarte]", powiedział Baysal.

Burmistrz Abdullah Bostanci z Enez, powiedział że struktura miałaby właściwości podobne do Hagia Sophia w Stambule.

Główna Hagia Sophia, która jest od 1935 roku muzeum, została zbudowana w IV wieku i przekształcona w meczet, kiedy Mehmet Zdobywca zajął Konstantynopol i zamienił w Istanbul w 1453.

Hagia Sophia w zachodniej części Turcji Iznik, która początkowo była zbudowana jako kościoł w VIII wieku a następnie przekształcony w meczet, kiedy miasto zostało podbite przez Turków w 14 wieku. Po utworzeniu Republiki Tureckiej została zamieniona na muzeum. Budynek został ponownie przekształcony w meczet w listopadzie 2011 roku.

Kolejny kościół Hagia Sophia, znajduje się w prowincji Trabzon nad Morzem Czarnym, kościół był przez wiele lat po zdobyciu miasta zarejestrowany jako meczet w tytule gruntów. Został on następnie przekształcony w muzeum i przekazywany Ministerstwu Kultury i Turystyki. Jednak z powrotem przekazano go Regionalnym Władzom w Trabzon i ponownie przekazano go kultowi muzułmańskiemu w lipcu 2013 roku.

Po konwersji z muzeum na meczet, 33 historycznych artefaktów z rzymskiej, bizantyjskiej i osmańskiej epoki przeniesiono z ogrodu Hagia Sophia do Muzeum w Trabzon w styczniu 2014. Innym przykładem jest Syria, gdzie dokonuje się wręcz profanacji chrześcijańskich miejsc kultu. W pobliżu Aleppo (Darat Izza) znajduje się najstarszy na świecie bizantyjski kościół, Kościół św Symeona z V wieku, który jest znany jako miejsce gdzie św Szymon, mnich-pustelnik, przez 37 lat z wysokiego na 15 m filaru głosił ewangelię tłumom dwa razy dziennie. Pozostałości filaru można jeszcze zobaczyć dzisiaj. Został umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2011 roku. Miejsce to zostało opanowane przez Kalifat Państwa Islamskiego, a w kompleksie kościelnym usytuowano obóz treningowy dla syryjskich kobiet dżihadystów.

Na zakończenie zadajmy sobie pytanie, jak doszło do tego że pod wpływem lewicowych i liberalnych polityków zatraciliśmy własną tożsamość kulturową? Czy nie jest prawdą, że w wielu krajach Europy w miejsce zamykanych , lub zamienianych w puby Kościołów, powstają nowe meczety, w których coraz częściej widzimy rdzennych europejczyków, poszukujących Boga i wyższych wartości by zapełnić pustkę w sobie. Powinniśmy głęboko się zastanowić jak mogło do tego dojść.

interia.pl

 

 

{jvotesystem poll=|64|}

Komentarze  

#2 Krzysztof 2015-12-08 17:46
pokazcie mi prosze kraj, gdzie chrześcijanie żądają zamiany meczetów na kościoły.. czemu wy muzułmanie dziwicie się, że ludzie postrzegaja waszą wiarę jako nietolerancyjną agresywną i opresyjną? .A skoro nauczanie koranu jest tak pokojowo jednoznaczne to skad biorą się werstety o mordowaniu niewiernych, gwałceniu ich kobiet,itd..?
Cytować
#1 AbdullahKurc 2015-06-21 10:55
Zamienianie kosciolow na meczety bez zgody chrzescijanskich wiernych jest haram. Nawet w czasie wojny nie wolno atakowac "mnichow" ani niszczyc ich wlasnosci, a co dopiero w czasie pokoju.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Peterenlah
  • Вinarу oрtions + Bitсoin = $ 5000 per wеeк: http://mccpsy.faceb100.com/771853
  • Ноw tо earn оn investments in Сryptocurrеncу from $ 7279 pеr dау: http://qejwd.xtechspro.com/62f
  • Williamamire
  • BrianBes
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u