custom background color for joomla articles

Zniszczeniem antycznych skarbów w Palmyrze bojownicy Państwa Islamskiego mogą przyciągnąć więcej uwagi, niż kolejnym, okrutnym wideo z egzekucji zakładnika, komentuje niemiecka prasa wydarzenia w Syrii.

"Frankfurter Rundschau" pisze: "W Iraku, tak jak w Syrii, PI zdobyło ważne miasta. Wbrew wszystkim opiniom ze strony rządów Iraku i USA, nie udało się osłabić siły militarnej PI. Amerykańska taktyka w walce z PI najwyraźniej nie wypaliła. Nie lepsza sytuacja jest w Syrii, gdzie siły rządowe uciekając przed bojownikami Państwa Islamskiego musiały wycofać się z Palmyry. Inna wydawała się przez pewien czas sytuacja w Iraku, gdzie Kurdowie i sunnickie plemiona razem z Amerykanami zdecydowanie walczyli z dżihadystami PI. Po klęsce w Ramadi przywódcy niektórych plemion mogą być skłonni do przyłączenia się do sunnickiego PI i walki z szyicką elitą władzy w Bagdadzie. Trzeba wówczas pogrzebać wszelkie nadzieje na zwycięstwo nad PI. Rozpad Iraku i Syrii wydaje się nie do powstrzymania".

Zdaniem stołecznego "Die Welt": "Wielu obserwatorów w minionych miesiącach spisało już bojowników PI na straty. Było to jednak tylko życzenie. Biały Dom co prawda chce zwalczać PI, ale nie chce spieszyć na pomoc wojskom Asada, które do końca próbowały uchronić Palmyrę przed zajęciem jej przez dżihadystów. USA ma powody, by nie ingerować w walkę o to miasto. Zwalczałoby tam tylko wrogów wroga. Prawda jest taka: Baszar al-Asad nie miał wystarczającej woli, by zwyciężyć bojowników z PI. Jego rząd latami robił wszystko, by wspierać islamistów. Tylko w ten sposób mógł postawić Zachód przed alternatywą: chcecie mnie czy islamistów? Duchy, jakie przywołał, zagrażają teraz jemu".

"Mannheimer Morgen" zwraca uwagę na los antycznych zabytków: "Fanatycy Państwa Islamskiego zagrażają teraz także światowemu dziedzictwu kultury w Palmyrze. Po barbarzyńskich zniszczeniach w północnym Iraku byłoby cudem, gdyby islamiści oszczędzili historyczne skarby w Syrii. Dżihadyści wolą szokować zachodnią cywilizację. Oczywiście wiedzą, że zniszczeniem antycznych skarbów mogą przyciągnąć więcej uwagi, niż kolejnym, okrutnym wideo z egzekucji zakładnika. Jest to cyniczne, ale cierpiąca na nadmiar bodźców światowa społeczność jest coraz bardziej obojętna na urządzane przez terrorystów orgie przemocy".

Piszący z Kairu komentator "Sueddeutsche Zeitung" stwierdza: "Terroryści bezlitośnie mordują ludzi, którzy nie podporządkowują się ich godnym epoki kamiennej wyobrażeniu o islamie. Z tą samą bezwzględnością burzą bezpowrotnie dziedzictwo ludzkości. W Palmyrze wyraźnie widać, jak mogą się bać siebie nawzajem cywilizacje. Licząca tysiące lat historia tych zabytków, ich nieporównywalne piękno, ich wielkość, ich uniwersalne znaczenie i różnorodność kulturowa - wszystko to ujawnia, jak nieludzka jest ideologia Państwa Islamskiego, jak wrogi ludziom jest kalifat. Ukryty jest w tym także propagandowy sens zniszczenia: absolutne pogwałcenie cywilizacji jest perwersyjnym pokazem siły".

interia.pl

 

 

{jvotesystem poll=|67|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • PORNOgov
  • Peterenlah
  • Вinarу oрtions + Bitсoin = $ 5000 per wеeк: http://mccpsy.faceb100.com/771853
  • Ноw tо earn оn investments in Сryptocurrеncу from $ 7279 pеr dау: http://qejwd.xtechspro.com/62f
  • Williamamire
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u