custom background color for joomla articles

„Nie jestem ślepy na efekty powolnej islamizacji wielu europejskich krajów. Boję się barbarzyńskich islamskich fanatyków, gotowych ścinać głowy niewiernym. Ale jeszcze bardziej boję się naszej niewierności najważniejszemu chrześcijańskiemu przykazaniu, przykazaniu miłości – pisze w edytorialu Tomasz Lis.

„Drodzy uchodźcy z Syrii, jeszcze do nas nie przyjechaliście, nie wiadomo, czy w ogóle przyjedziecie. Ale już z całego serca Wam dziękuję. Dzięki Wam dowiedziałem się bardzo wiele o nas, Polakach, a szczególnie o naszych politykach” – czytamy w edytorialu tygodnika „Newsweek”.
Redaktor naczelny „Newsweeka” wraca do retoryki używanej niegdyś przez PiS, podziału na „Polskę solidarną i Polskę liberalną”. Po 10 latach widać, że tamten podział nie był prawdziwy, bo zdaniem Tomasza Lisa w rzeczywistości mamy podział na Polskę solidarną i – z drugiej strony – antysolidarną, ksenofobiczną i wsobną. Przy czym linia podziału nie pokrywa się z podziałem na wierzących i niewierzących.

Część Polski pokazuje grymas nienawiści i nietolerancji. „Widać ją na internetowych forach, które nie zostały jeszcze zablokowane dla antymuzułmańskiego i antyarabskiego hejtu. Widać ją także doskonale na sejmowej trybunie oraz w telewizji.”
Sprawa uchodźców pokazała, że w naszej polityce brakuje nie tylko rozumu, ale też serca.

„Szczególnie odrażające są wystąpienia polityków, którzy na co dzień mają usta pełne frazesów o chrześcijaństwie, więzi z Kościołem i o bezdyskusyjnym obowiązku ochrony życia. Oczywiście, pod warunkiem że jest ono polskie i nienarodzone. Narodzone i arabskie najwyraźniej ochronie nie podlega” - podkreśla redaktor naczelny „Newsweeka”.

I podaje przykłady: „poseł Błaszczak dowodzi, że uchodźcom nic nie grozi, skoro przybywają z Turcji. Jeszcze bardziej empatyczny jest zjednoczony z PiS poseł Gowin. Właśnie rozszerzył swą troskę o bezbronne istoty z zarodków na niemowlęta. Oczywiście polskie, które za chwilę będą wylatywać w powietrze.”

Poseł Gowin, zazwyczaj zgodny z nauczaniem biskupów, tym razem nie uwzględnia nauczania papieża Franciszka. Podobnie redaktor Terlikowski, który także twierdzi, że w przypadku uchodźców doktryna o nieomylności papieża nie ma zastosowania. „Papieże i biskupi są nieomylni, gdy mówią o zarodkach i o diable dżenderze. Mylą się natomiast głęboko, gdy mówią o miłości bliźniego” - pisze Tomasz Lis i podkreśla, że strasznie smutne jest to, że musielibyśmy się poddać dyktatowi Niemiec, by zachować się przyzwoicie. „Trochę się pozmieniało, prawda?”

Także partia rządząca nie zajmuje jasnego stanowiska. A wystarczyłoby powiedzieć: „Nie poddamy się niczyjemu dyktatowi, ale poddajemy się dyktatowi sumienia i honoru.”

Nie bagatelizuję lęków wielu Polaków. Nie jestem ślepy na efekty powolnej islamizacji wielu europejskich krajów. Boję się barbarzyńskich islamskich fanatyków, gotowych ścinać głowy niewiernym. Ale jeszcze bardziej boję się naszej niewierności najważniejszemu chrześcijańskiemu przykazaniu, przykazaniu miłości” - pisze Tomasz Lis.

newsweek.pl

 

{jvotesystem poll=|112|}

Komentarze  

#2 Jw 2015-10-07 14:19
Lis jest najbardziej antychrześcijańskim i antypolskim dziennikarzem jaki jest w mediach. Robi wszystko aby zniesławić nasz kraj, naszą wiarę.
Cytować
#1 januszjanusz 2015-10-04 13:20
[fv]lis ty stary bałamucie i ignorancie[/fv]
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • ufofafed
  • BrianNot
  • ohafalgevalus
  • ororiyujj
  • agxajuwagid
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u