custom background color for joomla articles

Urzędnicy z Sopotu, chcą stosować nowatorskie w skali całego kraju metody, aby przygotować mieszkańców na przyjęcie uchodźców.

Władze kurortu zadeklarowały chęć ugoszczenia trzech rodzin z Syrii i dodatkowo trzech osób samotnych, czyli łącznie około siedemnastu imigrantów. Aby zostali oni odpowiednio przyjęci przez mieszkańców Sopotu i nie dochodziło do tarć na tle różnic kulturowych czy wyznaniowych, wdrożone zostaną specjalne działania. Będą to m.in. warsztaty czy też spotkania w domach sąsiedzkich, przybliżające sopocianom kulturę kraju z Bliskiego Wschodu i tamtejsze obyczaje związane z rzadko praktykowaną w Polsce religią muzułmańską.

Aby osiągnąć zamierzony efekt, myślimy nawet o zaprezentowaniu cyklu filmów, żeby sopocianie poznali syryjską kinematografię - mówi Justyna Mazur z biura promocji i komunikacji społecznej Urzędu Miasta Sopotu.

Jednym z głównych powodów niechęci niektórych Polaków do emigrantów jest ich wyznanie. Część osób obawia się, że wraz z uchodźcami z Syrii do kraju przedostaną się terroryści, prowadzący świętą wojnę z chrześcijanami o panowanie islamu. Sopoccy samorządowcy będą chcieli przełamać także te stereotypy. - Przyjęcie ludzi, którzy są w potrzebie, jest naszym obowiązkiem - uważa prezydent Sopotu Jacek Karnowski. W Sopocie powołano już roboczy zespół do spraw uchodźców.

dziennikbaltycki.pl

 

{jvotesystem poll=|141|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
  • yanaromkina
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u