custom background color for joomla articles

Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy o jednolitym dowodzie osobistym dla uchodźców. Nowy dokument będzie wydawany od lutego i ma usprawnić zarówno rejestrację imigrantów, jak i wymianę informacji pomiędzy urzędami. Zgodę musi wyrazić parlament.

Papierowy dowód ma być wystawiany przy pierwszej rejestracji imigranta po przekroczeniu niemieckiej granicy. Jak podkreślił minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere, okazanie dokumentu będzie warunkiem otrzymania świadczeń socjalnych oraz wdrożenia postępowania o przyznanie statusu azylanta bądź uchodźcy.

Zabezpieczony przed podrobieniem dowód ma zawierać oprócz danych typowych dla takiego dokumentu - imienia i nazwiska czy daty urodzenia - także inne informacje: odciski palców, dane kontaktowe, informacje dotyczące stanu zdrowia, jak również informacje o wykształceniu i kwalifikacjach zawodowych, a także o wyznaniu religijnym.

Dostęp do danych będą miały wszystkie urzędy zajmujące się uchodźcami. Dotychczas każdy urząd zbierał na własną rękę takie informacje. Wykluczony został jedynie ze względu na sprzeciw SPD Urząd Ochrony Konstytucji. Jednolity dowód ma zapobiec m.in. podwójnej rejestracji imigrantów, co zdarza się obecnie.  

Rozpatrywanie wniosku o azyl trwa obecnie średnio prawie pół roku. Wnioskodawcy żyją miesiącami w niepewności co do dalszego losu. Dowód i wymiana danych ma przyspieszyć proces podejmowania decyzji.

Proces wydawania nowych dowodów rozpocznie się w lutym. W lecie dokument powinni mieć wszyscy imigranci.

Nowe przepisy muszą zostać zaaprobowane przez obie izby parlamentu - Bundestag i Bundesrat.

W tym roku do Niemiec przybędzie milion migrantów. W zeszłym roku było ich 200 tys.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|152|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
  • yanaromkina
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u