custom background color for joomla articles

We Francji, która w mijającym roku przeżyła terrorystyczne zamachy i stan wyjątkowy, wigilia świąt Bożego Narodzenia stała się asumptem do szczególnego, symbolicznego gestu. Muzułmanie w Lens, mieście na północy Francji, pilnowali bezpieczeństwa w kościele, w którym odbywało się wigilijne nabożeństwo.

"Żyjemy razem, jesteśmy braćmi", tak uzasadniał ten gest Hachim El Jazouli w wigilijny czwartek wieczorem w wywiadzie dla telewizji iTélé.

"Wszyscy jedziemy na jednym wózku. Jeżeli byłyby zamachy, to zginiemy wtedy wszyscy razem" - mówił.

Oklaski przed kościołem

Wierni, którzy przyszli na nabożeństwo, byli bardzo poruszeni solidarnością muzułmanów. Pod koniec mszy bili brawo symbolicznej ochronie.

Przed świętami Bożego Narodzenia rząd Francji po zamachach w Paryżu 13 listopada zapowiedział zaostrzone środki bezpieczeństwa dla kościołów i innych świątyń.

Minister spraw wewnętrznych Francji Bernhard Cazeneuve przyrzekł wspólnotom wyznaniowym, że władze zrobią wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Podobnie jak praktykuje się to na publicznych imprezach, zalecano między innymi kontrole osób przy wejściu do świątyń. W Paryżu przed wieloma kościołami i świątyniami widać było umundurowane patrole.

W Paryżu już po zamachach na redakcję magazynu satyrycznego "Charlie Hebdo" i na koszerny supermarket w styczniu mijającego roku znacznie zaostrzono środki bezpieczeństwa i zwiększono obecność policji i wojska na ulicach.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|155|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • ufofafed
  • BrianNot
  • ohafalgevalus
  • ororiyujj
  • agxajuwagid
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u