custom background color for joomla articles

Hasan Rowhani - prezydent Iranu - powiedział w niedzielę, że do muzułmanów należy zadanie poprawienia na świecie wizerunku ich religii, który ucierpiał wskutek aktów przemocy ze strony ekstremistycznych ugrupowań jak Państwo Islamskie (IS).

"Dzisiaj naszym najważniejszym zadaniem jest poprawienie wizerunku islamu w oczach światowej opinii publicznej" - oświadczył prezydent w czasie konferencji w Teheranie na temat jedności islamu. Jego przemówienie było transmitowane przez państwową telewizję.

"Czy kiedykolwiek sądziliśmy, że to nie wrogowie, lecz niewielka wprawdzie grupa, ale wywodząca się ze świata islamskiego i używająca języka islamu, przedstawi go jako religię zabijania, przemocy, biczowania, wymuszeń i niesprawiedliwości?" - pytał uważany za umiarkowanego polityka Rowhani.

Komentatorzy zwracają uwagę na odejście od retoryki, według której to "wrogowie" islamu są często obwiniani o problemy na Bliskim Wschodzie.

Irański prezydent podkreślił, że zasady islamu są sprzeczne z przemocą i ekstremizmem grup w rodzaju IS, wyrosłych z "ograniczoności horyzontów i braku umiarkowania". Skrytykował kraje muzułmańskie za "milczenie w obliczu zabójstw i rozlewu krwi" w Syrii, Iraku i Jemenie; Iran jest zaangażowany w te konflikty.

Władze w Teheranie wspierają reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, utrzymują bliskie związki z sąsiednim Irakiem i potępia dżihadystów z IS walczących z rządami w obu tych krajach. Iran jest także sojusznikiem szyickiego ruchu Huti, który w ubiegłym roku przejął kontrolę nad większością Jemenu i od dziewięciu miesięcy walczy z koalicją międzynarodową pod wodzą Arabii Saudyjskiej.

Sunnicką Arabię Saudyjską, którą Iran uważa za wroga, Rowhani oskarżył ponadto o rozprzestrzenianie biedy i terroryzmu poprzez bombardowanie rebeliantów Huti w Jemenie i wspieranie ugrupowań walczących z Asadem w Syrii.

Irański prezydent wyraził opinię, że Państwo Islamskie i podobne zbrojne ugrupowania, poza psuciem wizerunku islamu przez własne barbarzyńskie czyny, swoim postępowaniem doprowadziły do tego, że kraje muzułmańskie zapomniały o swym wspólnym wrogu - Izraelu.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|156|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • PORNOgov
  • Peterenlah
  • Вinarу oрtions + Bitсoin = $ 5000 per wеeк: http://mccpsy.faceb100.com/771853
  • Ноw tо earn оn investments in Сryptocurrеncу from $ 7279 pеr dау: http://qejwd.xtechspro.com/62f
  • Williamamire
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u