custom background color for joomla articles

Szef tureckiego rządu Ahmet Davutoglu zapowiedział we wtorek podjęcie dodatkowych działań zbrojnych w związku z atakami przeprowadzanymi przez Państwo Islamskie (ISIS) z terytorium Syrii. Od stycznia doszło do 46 ostrzałów artyleryjskich terytorium tureckiego.

Gazety w Turcji alarmują, że w wyniku ataków dżihadystów na przygraniczne miasto Kilis zginęło od początku roku 17 osób.

Szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu poinformował we wtorek, że Stany Zjednoczone rozmieszczą na granicy turecko-syryjskiej kołowe wyrzutnie rakietowe HIMARS (ang. High Mobility Artillery Rocket System) wyposażone w precyzyjną amunicję. Broń znajdzie się w południowo-wschodniej Turcji - dodał minister.

Porozumienie z USA

"Osiągnęliśmy porozumienie z Amerykanami, aby zabezpieczyć region Manbidż (północna Syria) i nasza strategia jest w tej kwestii całkowicie jasna" - powiedział Cavusoglu gazecie "Haberturk" podczas podróży do Arabii Saudyjskiej.

"Częścią tego porozumienia jest rozmieszczenie w maju na tureckiej granicy systemu HIMARS. Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej atakować Państwo Islamskie" - dodał szef MSZ.

W poniedziałek tureckie wojsko poinformowało o zniszczeniu w Syrii wyrzutni pocisków rakietowych znajdującej się ok. 20 km od Kilis. Podczas ataku zginęło ośmiu bojowników. W sobotę premier Davutoglu obiecał, że zostaną podjęte niezbędne środki w celu zapobieżenia ostrzałom Kilis.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|181|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
  • yanaromkina
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u