custom background color for joomla articles

Populiści z Alternatywy dla Niemiec (AfD) pragną udowodnić w praktyce, w jaki sposób sprzeciwiają się ekspansji islamu - pisze "Rzeczpospolita".

„Islam nie należy do Niemiec" - zapisano w uchwalonym niedawno programie Alternatywy dla Niemiec, partii, która przez trzy lata swego istnienia zdołała zdobyć status trzeciej siły politycznej Niemiec. W Turyngii nadarzyła się właśnie okazja, aby wcielić programowe założenie w życie.

Na środę zaplanowano demonstrację w Marbach, dzielnicy Erfurtu, przeciwko planowanej budowie meczetu. Ma być budowlą jednopiętrową z niewielką kopułą i symbolicznym minaretem. - Wielkość nie ma znaczenia. Istotne, że jest to meczet - twierdzi Stefan Möller, jeden z liderów AfD. W partyjnym programie jest wyraźnie mowa o zakazie budowy minaretów.

Jako że partia ma swą reprezentację w parlamencie Turyngii, zgłoszono wniosek zmierzający do zablokowania budowy bez zgody mieszkańców. Tych z kolei mobilizuje Pegida, czyli stowarzyszenie Patriotyczni Europejczycy przeciwko Islamizacji Zachodu związane ideologicznie z AfD. Pegida ma spore doświadczenie w organizowaniu protestów i manifestacji. Przyjęła więc z zadowoleniem zaproszenie na środę do Erfurtu.

- Śmieszyć może przekonanie AfD, że nasz niewielki meczet stanowić może zagrożenie dla zachodniej cywilizacji - mówi „Süddeutsche Zeitung" Abdullach Uwe Wagishauser, przedstawiciel społeczności Ahmadiyya w Niemczech.

Jest to odłam islamu, który ma w Niemczech zaledwie 35 tys. wyznawców. W Hesji oraz Hamburgu ma jednak status instytucji prawa publicznego, a więc taki sam jak dwa największe Kościoły chrześcijańskie. W Turyngii nie ma to żadnego znaczenia. Budowa meczetu może zostać wstrzymana w wyniku protestów mieszkańców, chociaż nie wydaje się, aby mogły doprowadzić do cofnięcia zezwolenia na budowę.

Biorąc pod uwagę swój program, AfD nie może jednak nie protestować. Potwierdza tym samym swą wiarygodność w oczach własnych zwolenników. Jak wynika z badań socjologicznych, sympatycy AfD nie są skłonni do akceptowania jakichkolwiek kompromisów w działalności wspieranego ugrupowania. O ile dwie trzecie obywateli RFN uznaje kompromis w działalności politycznej za konieczną formę postępowania, o tyle wśród sympatyków AfD tego zdania jest zaledwie 42 proc. Trzy czwarte z nich jest także przekonanych, że kontynuacja obecnej polityki rządu zakończy się katastrofą. Tę opinię podziela jedna trzecia wszystkich obywateli. Tyle samo nie ma nic przeciwko budowie meczetów.

wp.pl

 

{jvotesystem poll=|188|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
  • yanaromkina
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u