custom background color for joomla articles

Rozmowa o bliskowschodnim procesie pokojowym i omówienie stosunków dwustronnych - to główne cele dzisiejszej wizyty szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego w Izraelu i Palestynie.

W Izraelu polski minister spotka się z premierem Benjaminem Netanjahu, ministrem bez teki Cachim Hanegbim i dyrektorem generalnym w resorcie dyplomacji Dore Goldem. Palestyńska część wizyty to rozmowy z premierem Rami al-Hamdallahem i szefem tamtejszej dyplomacji Riadem Malkim.

Witold Waszczykowski przypomniał, że w działania na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyną włączyły się kraje zjednoczonej Europy pod przewodnictwem Francji. Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że Unia Europejska "odgrywa istotną rolę" w rozwiązaniu izraelsko-palestyńskiego napięcia.

Zagadnieniu relacji między tymi krajami była poświęcona niedawna konferencja ministerialna w Paryżu. Inicjatywa Francji dotyczy organizacji konferencji z udziałem Izraela i Palestyny w II połowie 2016 roku. Celem takiego spotkania ma być wznowienie bezpośrednich negocjacji pokojowych w oparciu o zasadę istnienia dwóch państw.

Witold Waszczykowski mówił, że spotkania z władzami Izraela i Palestyny pomagają w znalezieniu wspólnego stanowiska Unii Europejskiej. - Rozmawiamy o sprawach bilateralnych, rozmawiamy o sprawach regionalnych, ale potem dzielimy się. Każdy z nas, kto odwiedza ten region, dzieli się ze swoimi partnerami w Europie doświadczeniami, informacjami - zaznaczał szef MSZ.

Impas w relacjach między Izraelem a Palestyną trwa od ponad 2 lat.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|192|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • PORNOgov
  • Peterenlah
  • Вinarу oрtions + Bitсoin = $ 5000 per wеeк: http://mccpsy.faceb100.com/771853
  • Ноw tо earn оn investments in Сryptocurrеncу from $ 7279 pеr dау: http://qejwd.xtechspro.com/62f
  • Williamamire
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u