custom background color for joomla articles

Stanisław Karczewski nie zgadza się z zarzutami części opozycji, że wysłanie wojsk do wsparcia walki z tzw. Państwem Islamskim (IS) zwiększy zagrożenie terrorystyczne w Polsce. Marszałek Senatu, gość radiowej Jedynki, przypomniał, że polscy żołnierze będą jedynie przeprowadzali szkolenia i brali udział w patrolach, a nie walczyli przeciwko dżihadystom.

Stanisław Karczewski zaznaczył, że jest zdziwiony podnoszeniem takich argumentów przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną. Zdaniem marszałka, świadczy to o tym, że partie postanowiły być "opozycją totalną" i krytykować wszelkie decyzje, jakie podejmą obecne władze.

"To jest nasz obowiązek i bardzo dobrze, że tak się stało" - powiedział w "Sygnałach dnia" Karczewski o wysłaniu polskich żołnierzy do wsparcia koalicji walczącej przeciwko samozwańczemu Państwu Islamskiemu.

"To naturalne i oczywiste, że Polska będzie brała jako koalicjant udział w walce z Państwem Islamskim, tak być powinno" - ocenił.

Marszałek Senatu zapewnił jednocześnie, że Polska jest dobrze przygotowana na ewentualne zagrożenia w czasie szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało w sobotę, 18 czerwca, że prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienia o wysłaniu dwóch kontyngentów wojskowych do Kuwejtu i Iraku.

Operacja Inherent Resolve potrwa od 20 czerwca do 31 grudnia 2016 roku. Zadaniem żołnierzy będzie między innymi przeprowadzanie szkoleń i doradzanie irackiej armii.


interia.pl

 

{jvotesystem poll=|193|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • ohafalgevalus
  • ororiyujj
  • agxajuwagid
  • jeannievv18
  • BetrugsRuehrerVex
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u