custom background color for joomla articles

W najnowszym numerze czasopisma wydawanego przez tzw. Państwo Islamskie znalazł się obszerny artykuł, w którym dżihadyści tłumaczą, dlaczego darzą nienawiścią Zachód i z nim walczą. IS nie pozostawia żadnych wątpliwości i złudzeń.

W swoim artykule, IS odnosi się do ataków, jakie na terenie Europy i USA przeprowadzili zwolennicy dżihadu. Tzw. Państwo Islamskie przyznaje, że to zbrodnia z nienawiści i akt terroru, a także tłumaczy cel, jaki mu przyświeca w tej walce.

Autor artykułu wskazuje kilka powodów, dla których IS atakuje Zachód i go nienawidzi. Wśród przyczyn pojawia się kwestia zemsty za ataki dokonywane na terenie Bliskiego Wschodu, jak jednak czytamy, nie jest to główny powód. Za najważniejszy argument do walki z Zachodem, IS uznaje fakt, że walczy z niewierzącymi w Allaha i ich stylem życia.

"Nienawidzimy was, ponieważ jesteście niewierzący, odrzucacie Allaha. To właśnie z tego powodu jest nam nakazane, żeby otwarcie deklarować naszą wrogość do was. Nakazano nam zwalczać niewiernych dopóki nie podporządkują się islamowi" - czytamy.

"Nawet jeśli przestaniecie z nami walczyć, to w najlepszym wypadku powstrzymamy się od ataków na was. W końcu znów odnowimy naszą kampanię przeciwko wam. Możecie ją jedynie odsunąć w czasie" - straszy IS.

"Nienawidzimy was ponieważ wasze świeckie społeczeństwa pozwalają na rzeczy których Allah zakazał, podczas gdy zakazują wiele z tych, które Allah dozwolił" - dodaje autor.

"Nawet jeśli przestaniecie nas bombardować, więzić, torturować, zawłaszczać nasze ziemie, nadal będziemy was nienawidzić, ponieważ nasz podstawowy powód nienawiści do was nie ustanie dopóki nie przyjmiecie islamu" - czytamy dalej.

"Będziemy kontynuować prowadzenie naszej przemyślanej wojny. Będziemy kontynuowali wciąganie was w bagno, aż zaproponujemy wam wydostanie się z niego na naszych warunkach. Możecie więc kontynuować wydawanie pieniędzy, próbując wygrać w wojnie nie do wygrania, albo możecie zaakceptować rzeczywistość i uznać, że nigdy nie przestaniemy was nienawidzić, dopóki nie przyjmiecie islamu" - kończy się artykuł.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|200|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • ohafalgevalus
  • ororiyujj
  • agxajuwagid
  • jeannievv18
  • BetrugsRuehrerVex
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u