custom background color for joomla articles

Francuskie media bardzo uważnie przyglądają się zamiarom władz w Paryżu wobec islamu. Chodzi o zamykanie miejsc kultu, w których propagowana jest radykalna ideologia dżihadu oraz o ustanowienie nowych zasad regulujących życie muzułmanów w warunkach laickiej Republiki.

"Le Monde" uważa, że najważniejszą sprawą dla rządu jest w tej chwili kwestia odcięcia środowisk muzułmańskich od finansowania ich przedsięwzięć z środków płynących z zagranicy. "Są to jednak kroki na poziomie polityki i władz" - stwierdza dziennik. Dalej pisze o tym, że "sprawa nie jest taka prosta, jeśli chodzi o ludzkie serca i umysły".

Jako przykład gazeta podaje sytuację, do jakiej doszło w czasie spotkania solidarności katolików, żydów, muzułmanów i protestantów. Gdy ksiądz zażądał od wyznawców islamu, by porzucili pewne wersety z Koranu nawołujące do przemocy, a rabin wrzucając do jednego worka Arabów i muzułmanów domagał się, by ci ostatni publicznie potępili dżihad, wielu z nich wyszło z sali.

"Przyjazne gesty są, ale jak długo będą trwały?" - pytają media, podchwytując słowa polityków o konieczności reorganizacji i odbudowy islamu we Francji. Chodzi bowiem nie tylko o finansowanie meczetów, lecz jak pisze "Le Figaro", także o edukowanie imamów, po pierwsze po francusku, a po drugie - w zgodzie z wartościami republikańskimi.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|201|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • ufofafed
  • BrianNot
  • ohafalgevalus
  • ororiyujj
  • agxajuwagid
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u