custom background color for joomla articles

Brytyjskie media niepokoi dostępność w internecie licznych radykalnych kazań i wykładów Anjema Choudary'ego. Urodzony w Londynie, 49-letni muzułmański kaznodzieja został uznany przez ławę przysięgłych za winnego w procesie o wspieranie terroryzmu i czeka na wyrok.
Wyszukiwarki internetowe nie nadążają blokować linków do kazań Choudary'ego, które uzasadniają terror, egzekucje zakładników i brutalne kary za łamanie nakazów Koranu.

Twitter, Google i YouTube usuwają tylko te materiały, które łamią ich własne reguły, ale i tak liczni zwolennicy Choudary'ego publikują je ponownie. Wiele materiałów nie kwalifikuje się zresztą do usunięcia, jak powszechnie dostępne wywiady znanych sieci telewizyjnych z kaznodzieją.

Anjem Choudary dwa lata temu mówił na przykład telewizji Russia Today: "Allah wspomina w Koranie: przygotujcie się jak możecie, by przerazić wroga, więc terroryzowanie wroga to element islamu. Po drugie, na wojnie muzułmanie nie widzą różnicy między cywilami a wojskowymi, bo to cywile wybierają polityków, którzy, jak Obama, wysyłają wojsko do krajów islamu".

W zeszłym roku brytyjski parlament zarzucił bezowocne próby ustawowego zdefiniowania zakresu wolności słowa - tak, by wykluczyć mowę nienawiści i zobligować fora internetowe do ściślejszej kontroli ich zawartości.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|203|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • ohafalgevalus
  • ororiyujj
  • agxajuwagid
  • jeannievv18
  • BetrugsRuehrerVex
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u