custom background color for joomla articles

Gastronom z Bielefeldu wyprosił ze swojego lokalu kobietę, która nie chciała zdjąć nikabu. Zebrał za to shitstorm w sieci, ale i poparcie.

Dla mieszkańców Bielefeldu restauracja "Seekrug" nad jeziorem na obrzeżach miasta to popularny cel wycieczek. Szczególnie przy pięknej pogodzie restauracja, a przede wszystkim rozległy ogródek piwny, mają mnóstwo gości. Tak było też w ubiegłą sobotę (10.09.2016), kiedy wieczorem miał odbyć się tam Festyn 1000 Świateł.

Wśród gości była też kobieta w nikabie, pełnej zasłonie muzułmanek, odsłaniającej tylko oczy.

"Uczulony na tekstylia?"

Właściciel restauracji Christian Schulz poprosił kobietę, żeby zdjęła nikab. Ponieważ nie chciała tego zrobić, poprosił ją żeby opuściła lokal. Kobieta zaczęła się awanturować i pytała go, czy "jest może uczulony na tekstylia".

Tuż po tym incydencie na facebookowym koncie restauracji pojawiły się pierwsze protesty przeciwko wyproszeniu gościa. Gastronomowi zarzucano rasizm, ksenofobię, brak tolerancji czy wręcz pogardę dla ludzi. Dostało się także kucharzom i personelowi lokalu.

Gastronom usunął prawie 800 komentarzy i napisał na swojej stronie: "Robi mi się tego już za dużo. W sobotę skorzystałem tylko z mojego prawa do decyzji, kto przebywa w moim lokalu, a kto nie. Normalnie nigdy nie zrobiłbym tego publicznie. Ale muszę chronić mój lokal przed negatywnymi opiniami".

"Mój lokal, moje reguły"

Jak tłumaczył potem w rozmowie z "Neue Westfaelische Zeitung", poprosił tylko kobietę, żeby zdjęła nikab, ponieważ nie tylko on, ale też i goście restauracji czuli się nieswojo, patrząc na całkowicie zakrytą kobietę. Ponieważ kobieta nie chciała zdjąć okrycia i zaczęła się awanturować, poprosił ją, żeby wyszła. - Mój lokal, moje reguły - powiedział Schulz w rozmowie z gazetą.

Odrzucał pomówienia o rasizm i przypomniał, że kiedyś usunął z lokalu także skrajnych prawicowców, których można poznać po ubraniach marki "Thor Steinar". Poza tym w jego restauracji pracuje personel z Nigerii, Ghany, Pakistanu i Portugalii.

Można przekonać się o tym oglądając jego konto na Facebooku, gdzie stoi w towarzystwie swojego czarnoskórego kucharza.
Kobieta? Mężczyzna? Z bronią?

Oprócz krytyki gastronom z Bielefeldu otrzymał też sporo poparcia.

"To była słuszna decyzja", napisał jeden z internautów. "Nigdy nie wiadomo, kto jest pod takim okryciem. Kobieta? Mężczyzna? Z bronią?" Ktoś inny argumentował: "Kiedy ja, jako Niemiec, wchodzę do meczetu, też respektuję panujące tam zasady i zdejmuję buty. Gastronom miał rację". Inny gość napisał: "W żadnym wypadku nie można go określać jako rasisty. Swoje zaangażowanie na rzecz integracji udowodnił już przez swoją politykę personalną".

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|210|}

Komentarze  

#3 sfax 2016-12-24 15:28
Aleks,nie masz racji.Muzułmanka nie odwiedza "ogródków piwnych".Poza tym ,jak wynika z artykułu była sama bez mahrama.To jest jakaś prowokacja
Cytować
#2 sfax 2016-12-24 15:25
Muzułmanka nie odwiedza ogródków piwnych.Poza tym,jak wynika z artykułu była sama bez mahrama.To jest haram.To była jakaś prowokacja.
Cytować
#1 Aleks 2016-10-06 00:31
Nie mial prawa tego robic. Ona szanuje swoja religie wiec nie sciagnela nikabu.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • ufofafed
  • BrianNot
  • ohafalgevalus
  • ororiyujj
  • agxajuwagid
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u