custom background color for joomla articles

Sąd w Lublinie skazał czterech uczestników demonstracji przeciwko imigrantom
• Maciej W. i Marcin P. mają zapłacić po 1,950 zł, a Cezary M. i Michał S. - po 2,250 zł
• Uznał ich za winnych nawoływania do nienawiści i zachęcania do pobicia wyznawców islamu

Na kary grzywny skazał sąd w Lublinie czterech uczestników demonstracji przeciwko imigrantom, których uznał za winnych nawoływania do nienawiści, znieważania i zachęcania do pobicia wyznawców islamu.

Maciej W. i Marcin P. mają zapłacić grzywny w kwocie po 1.950 zł, natomiast Cezary M. i Michał S. - po 2.250 zł.

Według ustaleń sądu oskarżeni w październiku ubiegłego roku uczestniczyli w centrum Lublina, na Placu Litewskim, w demonstracji pod hasłem "Polacy przeciw imigrantom". Organizator pikiety wezwał jej uczestników, aby podczas zgromadzenia powstrzymali się od wznoszenia jakichkolwiek okrzyków.

Po zakończeniu demonstracji, gdy zgromadzeni ludzie zaczęli się rozchodzić, oskarżeni wspólnie, kilkakrotnie, skandowali hasło "Znajdzie się kij na islamski ryj". Zostali wtedy zatrzymani i wylegitymowani przez policję.

Przed sądem nie przyznali się, twierdzili, że nie rozumieją zarzutu i odmówili składania wyjaśnień oraz odpowiadania na pytania. Sąd uznał, że ich wina nie budzi wątpliwości, zarzuty zostały potwierdzone przez świadków i policyjne notatki - podkreśliła sędzia Beata Górna-Gielara.

Zdaniem sądu oskarżeni działali umyślnie, ich zamiarem było wzbudzenie wrogości do wyznawców islamu, a jednocześnie poniżenie ich w opinii publicznej. - Wykrzykując hasło "Znajdzie się kij na islamski ryj" wskazywali, że ich działanie ma celu podburzenie osób do tego, by dopuściły się przestępstwa pobicia bądź uszkodzenia ciała - powiedziała sędzia Górna-Gielara.


Sędzia zaznaczyła, że dla zaistnienia przestępstwa nie ma znaczenia, czy ludzie, przeciwko którym kierowane były okrzyki znajdowały się w tym miejscu.

Stopień społecznej szkodliwości czynów zarzuconych oskarżonym jest duży - podkreśliła sędzia. Wymierzone kary mają uzmysłowić im naganność ich zachowania i powstrzymać od popełniania podobnych czynów w przyszłości. "Jest to jasny znak, że jakakolwiek mowa nienawiści prezentowana publicznie nie będzie przez sąd pobłażana" - powiedziała sędzia Górna-Gielara.

Dwaj oskarżeni, którzy mają zapłacić wyższe grzywny, byli już wcześniej karani. Wyrok nie jest prawomocny.

wp.pl

 

{jvotesystem poll=|219|}

Komentarze  

#2 Polak 2017-05-23 23:02
Dobrze krzyczeli. ciekawe czy moderator islamski zaakceptuje komentarz :) pozdrawiam moderatora islamskiego :)
Cytować
#1 Larat 2016-10-25 08:34
Dobrze im tak.Ponieśli karę na jaką zasłużyli.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • ufofafed
  • BrianNot
  • ohafalgevalus
  • ororiyujj
  • agxajuwagid
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u