custom background color for joomla articles

Biały Dom potępił we wtorek atak terrorystyczny, w którym dzień wcześniej w Berlinie zginęło 12 osób. Prezydent elekt USA Donald Trump o ostatnie zamachy w Niemczech i Turcji oskarżył islamistów.

Biały Dom "jak najmocniej" potępił zamach dokonany na terenie jednego z jarmarków świątecznych w Berlinie. W poniedziałek wieczorem sprawca wjechał 40-tonową ciężarówką w tłum ludzi odwiedzających bożonarodzeniowy kiermasz na Breitscheidplatz; zginęło 12 osób, blisko 50 zostało rannych.

"Pozostajemy w kontakcie z przedstawicielami niemieckich władz i jesteśmy gotowi do udzielania wsparcia, gdy Niemcy dochodzą do siebie po tym strasznym incydencie i trwa dochodzenie w tej sprawie" - podkreślił rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ned Price.

Jak zaznaczył, Niemcy są jednym z "najbliższych partnerów i najsilniejszych sojuszników" USA, oraz zapewnił, że Stany Zjednoczone "stoją u boku niemieckich władz w walce ze wszystkimi, którzy atakują nasz styl życia i zagrażają naszym społeczeństwom".

Reakcja Donalda Trumpa

Także we wtorek prezydent elekt USA Donald Trump potępił zarówno zamach w Berlinie, jak i zabójstwo rosyjskiego ambasadora Andrieja Karłowa w Turcji w poniedziałek.

W wydanym oświadczeniu zastrzelenie dyplomaty podczas wernisażu w galerii sztuki w Ankarze nazwał "pogwałceniem wszelkich zasad cywilizowanego ładu"; ocenił, że za zabójstwo odpowiada "radykalny islamski terrorysta".

Odnosząc się do ataku w Berlinie, Trump napisał, że dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie "oraz inni islamiści w dalszym ciągu mordują chrześcijan wśród ich społeczności i w ich świątyniach w ramach światowego dżihadu".

AP pisze, że zespół Trumpa odpowiedzialny za przejęcie władzy nie reagował na prośby o podanie źródeł, na których oparł się prezydent elekt w swoim oświadczeniu.

On sam napisał później na Twitterze, że "doszło do zamachów terrorystycznych w Turcji, Szwajcarii i Niemczech, a sytuacja tylko się pogarsza". "Cywilizowany świat musi zmienić swój sposób myślenia!" - dodał.

W Zurychu w poniedziałek napastnik postrzelił trzy osoby w meczecie niedaleko głównego dworca kolejowego i popełnił samobójstwo. Szwajcarska policja zaznaczyła, że na razie nic nie świadczy o tym, by atak miał podłoże terrorystyczne.

W kampanii przed wyborami prezydenckimi w USA w listopadzie Trump wielokrotnie deklarował, że będzie zwalczał Państwo Islamskie, odmawiał jednak podania planu działania w tej sprawie.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|227|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
  • yanaromkina
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u