custom background color for joomla articles

Ponad połowa (53 proc.) Niemców uważa, że ich kraj powinien bardziej zaangażować się w walkę z tzw. Państwem Islamskim. Przeciw jest 30 proc. - wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego już po zamachu w Berlinie. Jednocześnie tylko co trzeci ankietowany (33 proc.) chce, by Bundeswehra bombardowała pozycje IS w Syrii i Iraku. Nie chce tego blisko połowa (48 proc.) pytanych.

Rok temu, na krótko przed zamachami terrorystycznymi w Paryżu, 37 proc. Niemców uważało, że ich kraj powinien robić więcej w walce z IS, a 46 proc. było temu przeciwnych. Udział niemieckich sił zbrojnych w działaniach podejmowanych przeciw IS zasadniczo nie zmienił się od tego czasu. Na pytanie, czy Niemcy są w stanie "wojny przeciw terroryzmowi", 43 proc. badanych odpowiedziało twierdząco, a 44 proc. przecząco. Symboliczne zaangażowanie Niemcy już należą do międzynarodowej koalicji antyislamistycznej pod wodzą USA. Zapewniane przez Bundeswehrę samoloty zwiadowcze Tornado oraz samolot cysterna wspierają ataki lotnicze na pozycje dżihadystów, ale same nie biorą udziału w bombardowaniach. Ponadto armia niemiecka szkoli kurdyjskich bojowników (peszmergów) w północnym Iraku oraz zaopatruje ich w broń.

Wzrost przekonania Niemców do większego zaangażowania to prawdopodobnie efekt tego, że tzw. Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za zamach terrorystyczny na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie z 19 grudnia, w którym zginęło 12 osób, a blisko 50 zostało rannych. Opublikowało w internecie nagranie wideo, na którym domniemany sprawca ataku, Tunezyjczyk Anis Amri, przysięga wierność temu ugrupowaniu. Tzw. Państwo Islamskie przyznało się także do przeprowadzonych latem ataków w Ansbach i Wuerzburgu. Za pierwszy zamach dokonany w Niemczech na zlecenie dżihadystów uważany jest atak 15-letniego nożownika na policjanta w Hanowerze w lutym 2016 roku.

tvn24.pl

 

{jvotesystem poll=|228|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
  • yanaromkina
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u