custom background color for joomla articles

Administracja prezydenta Donalda Trumpa odwoła się od orzeczenia sądu w sprawie dekretu imigracyjnego. Wczoraj sędzia federalny z Hawajów przedłużył obowiązywanie swojej wcześniejszej decyzji, uniemożliwiającej rządowi Stanów Zjednoczonych wstrzymanie wydawania wiz obywatelom sześciu krajów muzułmańskich.

Biały Dom poinformował, że Departament Sprawiedliwości zaskarżył decyzję. To oznacza, że sprawa dekretu ponownie trafi do sądu w stanie Waszyngton, który zawiesił obowiązywanie pierwszej wersji dokumentu.

Pierwszy dekret imigracyjny Donald Trump wydał pod koniec stycznia. Wstrzymywał on program przejmowania uchodźców oraz przyjazdy do USA z siedmiu krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Sąd w stanie Waszyngton zawiesił jego obowiązywanie, a decyzję tę podtrzymał sąd apelacyjny.

Prezydent Trump wydał nowe rozporządzenie, które przewiduje jedynie czasowe wstrzymanie wydawania nowych wiz obywatelom 6 krajów muzułmańskich. Z pierwotnej listy wykreślono Irak.

Wczoraj, przedłużając obowiązywanie swojej decyzji, sędzia okręgowy Derrick Watson przychylił się do argumentacji władz Hawajów. Twierdzą one, że dekret Donalda Trumpa dyskryminuje muzułmanów i szkodzi interesom ekonomicznym ich stanu, który jest uzależniony od turystyki.

Prokurator stanowy Douglas Chin argumentował, że zmodyfikowany dekret imigracyjny prezydenta Trumpa jest w istocie taki sam, jak poprzedni, który został zawieszony przez amerykańskie sądy jako nieuzasadniony i skierowany głównie przeciwko wyznawcom jednej religii.

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|244|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • ohafalgevalus
  • ororiyujj
  • agxajuwagid
  • jeannievv18
  • BetrugsRuehrerVex
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u