custom background color for joomla articles

Niemiecki rząd zabiega o powrót dzieci niemieckich islamistek przetrzymywanych w irackich więzieniach po upadku tzw. Państwa Islamskiego - podał w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Służby ostrzegają, że mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Jak pisze "SZ", urzędnicy Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) przebywali w sierpniu w Iraku, gdzie przesłuchali cztery kobiety pochodzące z Niemiec, które przyłączyły się do tzw. Państwa Islamskiego (IS), a po upadku Mosulu zostały aresztowane przez iracką armię.


Podczas przesłuchania 21-letniej Nadji K. z Badenii-Wirtembergii funkcjonariusze stwierdzili, że młoda kobieta ma niespełna roczne dziecko.
Dzieci islamistek z prawem do niemieckiego obywatelstwa

Z informacji MSZ wynika, że w Iraku znajduje się wiele dzieci, które urodziły się podczas istnienia kalifatu lub przyjechały do Iraku bądź Syrii z rodzicami - są "za małe, by zrozumieć co się z nimi dzieje i niezdolne do tego, by się temu sprzeciwić". Według "SZ", jedna z kobiet przebywająca w więzieniu w miejscowości Irbil jest w ciąży.

Dokładna liczba dzieci mających prawo do niemieckiego obywatelstwa nie jest znana. Wiadomo jednak, że dwie trzecie z 940 islamistów, którzy wyjechali z Niemiec na tereny opanowane przez IS, posiadało niemieckie obywatelstwo. Ich dzieci mają prawo do niemieckiego paszportu.

"SZ" przypomina, że płodzenie i rodzenie dzieci było uważane w kalifacie za obowiązek. Środki antykoncepcyjne były zwalczane jako choroba przeniesiona do świata muzułmańskiego przez wrogów islamu. Dzieci rodzone ze związków bojowników IS z Europejkami, które wyjechały walczyć do Iraku i Syrii, były od początku indoktrynowane i przyzwyczajane do okrucieństw, jak w czasach III Rzeszy - czytamy w "SZ". Autorzy wspominają o czteroletnim chłopcu z Wielkiej Brytanii, który naciskając na guzik, doprowadził do eksplozji samochodu z trzema więźniami.

Ostrzeżenia służb

Niemiecki rząd z jednej strony czuje się zobowiązany do opieki nad dziećmi, z drugiej chce chronić obywateli przez fanatykami powracającymi z terenów dawnego kalifatu. Szef Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen ostrzega, że szczególnie starsze dzieci mogą być mocno zradykalizowane i stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. "Istnieje niebezpieczeństwo, że powstanie nowe pokolenie dżihadystów" - powiedział.

W krajach europejskich przeważa pogląd, że dzieci powinny zostać sprowadzone do krajów pochodzenia rodziców. Natomiast matki, które świadomie stanęły po stronie IS, powinny zostać osądzone w Iraku.

Niemiecki MSZ wystąpił już do władz irackich z prośbą o odesłanie dzieci. Na razie Bagdad nie wypowiedział się w tej sprawie.

interia.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • amnewsCah
  • coriancap
  • barbraov60
  • Wеg zu 17768 EUR prо Моnаt pаssiven Einкоmmens: http://wnpfko.hamdanitravels.com/78d2304
  • Strаtеgiе, um 15678 ЕUR рrо Mоnаt аn passivеm Еinkommеn zu vеrdiеnen: http://yrd.backyardtwenty.com/10565151
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u