custom background color for joomla articles

Papież Franciszek przybył w niedzielę wieczorem do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi. Jego 27. zagraniczna pielgrzymka uważana jest za historyczną. To pierwsza wizyta papieża na Półwyspie Arabskim. W samolocie lecącym do Abu Zabi Franciszek powiedział dziennikarzom: - To będzie krótka podróż. Dzisiaj rano dostałem wiadomość, że w Abu Zabi pada deszcz, w tamtym miejscu uważa się to za znak błogosławieństwa. - Miejmy nadzieję, że tak będzie - dodał papież. Przed odlotem z rzymskiego lotniska Fiumicino papież odwiedził znajdujący się tam punkt pomocy dla osób bezdomnych, zorganizowany z inicjatywy dyrekcji. Na papieskim profilu na Twitterze zamieszczono w niedzielę słowa Franciszka: "Wyjeżdżam do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Udaję się do tego kraju jako brat, by wspólnie zapisać nową kartę dialogu i razem przejść szlakami pokoju. Módlcie się za mnie".

Wizyta w ZEA, która potrwa do wtorku, upłynie pod znakiem dialogu z islamem i spotkania z katolicką mniejszością kraju, tworzoną przez pracujących tam imigrantów. Hasłem pielgrzymki są słowa: "Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju". Do Abu Zabi Franciszek udał się na zaproszenie tamtejszego następcy tronu, księcia Muhammada ibn Zajeda an-Nahajana. Podczas audiencji w Watykanie zaprosił on papieża na spotkanie międzyreligijne "Międzyludzkie braterstwo". Wizyta przypadnie w ogłoszonym przez rząd monarchii Roku Tolerancji. Franciszek przyleci do stolicy Emiratów w niedzielny wieczór. Na ten dzień nie zapowiedziano żadnych spotkań z jego udziałem.

Apel o pomoc dla Jemenu

Tuż przed udaniem się w podróż na Półwysep Arabski papież Franciszek zaapelował o pomoc dla ludności pobliskiego Jemenu, cierpiącej z powodu wojny. Apel wystosował podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański. Zwracając się do wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra powiedział: - Z wielkim zaniepokojeniem obserwuję kryzys humanitarny w Jemenie. Ludność jest wyczerpana z powodu długiego konfliktu, a bardzo dużo dzieci cierpi głód, lecz nie ma dostępu do magazynów żywności. - Wołanie tych dzieci i rodziców wznosi się przed oblicze Boga. Kieruję apel do zainteresowanych stron i do wspólnoty międzynarodowej o pilne działania na rzecz przestrzegania zawartych porozumień, zapewnienia dystrybucji żywności i pracy dla dobra ludności - oświadczył Franciszek. - Zachęcam wszystkich do modlitwy za braci z Jemenu - dodał. Papież wezwał do "intensywnej modlitwy" i przypomniał, że dzieci w tym kraju cierpią z powodu głodu, pragnienia oraz braku lekarstw i że grozi im śmierć. - Zanieśmy te myśli do domu - poprosił.

Dzień dla Życia Franciszek nawiązał do obchodzonego w niedzielę we Włoszech Dnia dla Życia. Zapewnił o swym poparciu dla inicjatyw wspólnot kościelnych, które "promują i wspierają życie". - Coraz pilniejsze staje się konkretne zaangażowanie na rzecz sprzyjania narodzinom, obejmujące instytucje i różne środowiska kulturalne oraz socjalne, uznając rodzinę za łono, w którym rodzi się społeczeństwo - mówił papież. Razem z nim w oknie Pałacu Apostolskiego stanęło dwoje dzieci z włoskiej Akcji Katolickiej, które zgodnie z tradycją wypuściły balony jako symbol modlitw w intencji pokoju. Na zakończenie spotkania z wiernymi Franciszek powiedział, że wyrusza w "krótką, ale ważną" podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poprosił o modlitwy w jej intencji.

www.tvn24.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
  • yanaromkina
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u