custom background color for joomla articles

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker złożył w piątek kondolencje najbliższym ofiar i wszystkim Nowozelandczykom po atakach na meczety w Christchurch, w których zginęło 49 osób. Nazwał je "bezsensownym aktem okrucieństwa na niewinnych ludziach". Wyrazy współczucia posłali także m.in. prezydent Andrzej Duda, szef Rady Europejskiej Donald Tusk i prezydent Rosji Władimir Putin.

"Składam najgłębsze kondolencje ukochanym ofiar oraz społeczności jako całej. Życzymy siły i odwagi rannym i ich rodzinom" - napisał Juncker.
Reklama

"Ten bezsensowny akt okrucieństwa na niewinnych ludziach w ich miejscu kultu nie mógłby być bardziej sprzeczny z wartościami oraz kulturą pokoju i jedności, które Unia Europejska dzieli z Nową Zelandią" - podkreślił.

Zapewnił, że UE "stoi i zawsze będzie stała z wami (Nowozelandczykami) przeciwko tym, którzy haniebnie chcą zniszczyć nasze społeczeństwa i nasz sposób życia".
"W imieniu własnym oraz Narodu Polskiego"

Prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje Gubernator Generalnej Nowej Zelandii Patsy Reddy. "Z najgłębszym smutkiem i poruszeniem przyjąłem zatrważające doniesienia o bestialskich aktach przemocy, jakie dokonały się dzisiaj w Christchurch" - napisał Andrzej Duda.

"W imieniu własnym oraz Narodu Polskiego składam na pani ręce wyrazy szczerego współczucia dla wszystkich rodzin oraz bliskich ofiar i poszkodowanych w tej tragedii. Żywimy gorącą nadzieję, że ranni wrócą do zdrowia i pełni sił" - podkreślił prezydent.

Jak dodał, "Polacy łączą się w smutku i żałobie ze wszystkimi dotkniętymi tymi aktami ślepej nienawiści". "Zachowujemy Was w naszych sercach i modlitwach" - zaznaczył Andrzej Duda.
Tusk zapewnia o solidarności

"Okropne wiadomości z nocy z Nowej Zelandii. Brutalny atak w Christchurch nigdy nie zmniejszy tolerancji oraz przyzwoitości, z której słynie Nowa Zelandia" - napisał na Twitterze Tusk.

"Nasze myśli w Europie są z ofiarami i ich rodzinami. Premier Jacinda Ardern może liczyć na naszą solidarność" - dodał.

Do ataku na Twitterze odniósł się także prezydent Francji Emmanuel Macron.


"Wszystkie nasze myśli są z ofiarami ohydnych zbrodni, dokonanych w dwóch meczetach w Christchurch w Nowej Zelandii oraz z ich bliskimi. Francja sprzeciwia się wszelkim formom ekstremizmu i działa ze swoimi partnerami przeciwko terroryzmowi na świecie" - napisał szef francuskiego państwa.

Putin: Ataki bulwersują okrucieństwem i cynizmem


Prezydent Rosji Władimir Putin także złożył kondolencje premier Nowej Zelandii Jacindzie Ardern z powodu ataków terrorystycznych w dwóch meczetach w Christchurch. Ataki na cywilów, którzy zebrali się na modlitwę, bulwersują okrucieństwem i cynizmem - napisał Putin.

"Liczę na to, że wszystkie osoby powiązane z tą zbrodnią poniosą zasłużoną karę" - podkreślił rosyjski prezydent.

Zapewnił, że Rosja podziela ból ludzi, którzy w atakach stracili swoich krewnych i bliskich.
Ataki na dwa meczety

W dwóch meczetach w Christchurch doszło do strzelaniny; tragiczne wydarzenia rozegrały się w czwartek po południu czasu lokalnego (po północy w piątek czasu polskiego). Według najnowszych oficjalnych informacji 49 osób zostało zabitych, a 48 osób - rannych.

Christchurch położone jest na wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej; jest jednym z największych miast w Nowej Zelandii.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • PORNOgov
  • Peterenlah
  • Вinarу oрtions + Bitсoin = $ 5000 per wеeк: http://mccpsy.faceb100.com/771853
  • Ноw tо earn оn investments in Сryptocurrеncу from $ 7279 pеr dау: http://qejwd.xtechspro.com/62f
  • Williamamire
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u