custom background color for joomla articles

 Foto: whitehouse.gov

Prezydent USA ogłosił swój „Plan pokoju na Bliskim Wschodzie”, którym ma dokonać tego, czego nie udało się żadnemu z jego poprzedników.

 

 

 Foto: whitehouse.gov

 

 

 

Problem w tym, że plan pokoju na Bliskim Wschodzie Amerykanie negocjowali między izraelskim rządem a... izraelską opozycją. W rozmowach zupełnie pominięci zostali Palestyńczycy, dla których "historyczna wizja" Trumpa przewiduje państwo w postaci okrojonego rezerwatu pod ścisłą kontrolą Izraela. Amerykanie w swojej wizji proponują “rozwiązanie dwupaństwowe”. W przyszłości obok siebie mają pokojowo współistnieć niepodległy Izrael i niepodległa Palestyna. Tyle, że w szczegółach pomysłu Trumpa przyszła Palestyna przypomina bardziej kontrolowany przez Izrael rezerwat niż niepodległe państwo. Sami Palestyńczycy nie brali udziału w tworzeniu dotyczącego ich planu. Amerykanie nie utrzymują z nimi stosunów dyplomatycznych od końca 2017 r. Wszystkie osiedla na Zachodnim Brzegu mają być zaanektowane przez Izrael, podobnie jak cała kluczowa dla rolnictwa Dolina Jordanu. W zamian za to Palestyńczycy mają otrzymać pustynne tereny przy granicy z Egiptem, na których w bliżej nieokreślony sposób mają powstać “fabryki wysokich technologii” i “dzielnice mieszkaniowe”. Izrael zachowa również całą Jerozolimę, która według życzeń Amerykanów powinna zostać uznana za stolicę tego państwa przez społeczność międzynarodową. Jednocześnie ogłaszając swój plan, Trump stwierdził, że to samo miasto zostanie stolicą przyszłej Palestyny. Plan USA zakłada, że Palestyńczycy nazwą “Jerozolimą” (arab. Al-Kuds) wschodnie obrzeża tego miasta i tam ulokują główny ośrodek swojego państwa.

 

Pełna treść amerykańskiego planu.

 

Źródło: Onet.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • testdnk
  • jenniferao4
  • Hоw tо еarn оn investments in Cryptoсurrenсу frоm $ 7214 реr day: http://xldkyrcyb.75reign.com/d54ca0a53
  • Invest in Bitcoin аnd еarn frоm $ 3000 реr daу: http://yorwjbzr.bdlifgte.com/757ad8c4
  • Miguelweigo
As-salamu alejkum. Chętnie poznam muzułmanów ze Szczecina ora ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u