custom background color for joomla articles

(fot. PAP/EPA/ARMANDO BABANI)

43-letni napastnik otworzył ogień do dwóch barów z shishą w mieście Hanau w zachodniej części Niemiec, zabijając co najmniej osiem osób i raniąc kilka innych osób. Do tego zamachu doszło w nocy z 19 na 20 lutego.

 

Napastnik otworzył ogień do dwóch barów z shishą w mieście Hanau w zachodniej części Niemiec, zabijając co najmniej osiem osób i raniąc kilka innych osób. Do tego zamachu doszło w nocy ze środy na czwartek. Sprawca to niechętny imigrantom obywatel Niemiec.

W obu barach przebywali głównie Turcy. Podejrzany z zimną krwią strzelał do zebranych po czym uciekł do swojego domu. Tam znaleziono go martwego wraz z ciałem drugiej osoby, którym okazała się jego 72-letnia matka.

Motywy ataków są niejasne. Dochodzenie jest w toku.

Policja niemiecka twierdzi, że podejrzany sam się zabił. Tabloid "Bild" informuje, że był obywatelem niemieckim posiadającym licencję na broń palną. Jak podał "Bild", amunicję znaleziono w jego samochodzie. Zdaniem dziennika "Bild" napastnik wyrażał skrajnie prawicowe poglądy w nagranym wideo, ale nie zostało to na razie oficjalnie potwierdzone.

Kanclerz Angela Merkel powiedziała, że jest wiele oznak, że napastnik w mieście Hanau działał z powodów rasistowskich.

Niemieccy prokuratorzy federalni, którzy badają przestępstwa, w tym o terroryzm, przejęli tę sprawę. Rzecznik powiedział agencji prasowej AFP, że „zabójstwa miały podłoże ksenofobiczne”.

Pierwszy atak miał miejsce w barze Shisha o północy w centrum Hanau, około 25 km na wschód od Frankfurtu. Świadkowie zgłosili, że słyszeli o kilkunastu strzałach, a co najmniej trzy osoby zginęły.

Podejrzany następnie pojechał dalej ciemnym samochodem do dzielnicy Kesselstadt i otworzył ogień w Arena Bar&Cafe, gdzie zginęło pięć osób.

Burmistrz Hanau Claus Kamiński powiedział "Bildowi", że to była „okropna noc”, dodając: „Nie wyobrażasz sobie gorszej nocy. Oczywiście będzie to dla nas przez długi, długi czas, smutnym wspomnieniem. Jestem głęboko poruszony. ”

Can-Luca Frisenna, który pracuje w kiosku na miejscu jednego ze strzelanin, powiedział, że jego ojciec i brat byli w okolicy, kiedy miał miejsce atak. „Nie rozumiem jeszcze wszystkiego, co się wydarzyło. Moi koledzy, wszyscy moi koledzy, są jak moja rodzina - oni też nie mogą tego zrozumieć”.

Minister spraw wewnętrznych Hesji Peter Beuth, cytowany przez BBC News powiedział, że sprawa jest traktowana jako atak terrorystyczny, a pierwsze oznaki wskazują na motyw antyimigrancki. Katja Leikert, która reprezentuje Hanau w niemieckim parlamencie (Bundestagu) powiedziała: „Mam nadzieję, że ranni szybko wyzdrowieją. To przerażający scenariusz dla nas wszystkich”.

Portal BBC News przypomina przy okazji, że przepisy dotyczące broni w Niemczech należą do najbardziej rygorystycznych na świecie i zostały zaostrzone w ostatnich latach po innych masowych strzelaninach.

Źródło: polskatimes.pl

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • testdnk
  • jenniferao4
  • Hоw tо еarn оn investments in Cryptoсurrenсу frоm $ 7214 реr day: http://xldkyrcyb.75reign.com/d54ca0a53
  • Invest in Bitcoin аnd еarn frоm $ 3000 реr daу: http://yorwjbzr.bdlifgte.com/757ad8c4
  • Miguelweigo
As-salamu alejkum. Chętnie poznam muzułmanów ze Szczecina ora ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u