custom background color for joomla articles

fot. Shutterstock (National Geographic)

Arabia Saudyjska poinformowała o czasowym zawieszeniu pielgrzymek do najświętszych miejsc Islamu - Mekki i Medyny. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

W przeciwieństwie do sąsiednich Kuwejtu, Bahrajnu, Iraku u Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zanotowano dziesiątki przypadków zachorowań, Arabii Saudyjskiej nie zanotowano dotąd zakażenia koronawirusem 2019-nCoV.

Aby utrzymać ten stan, Arabia Saudyjska czasowo zamknęła granice dla pielgrzymów, którzy chcieli odbyć pielgrzymkę do Mekki i Medyny.

Granice są zamknięte także dla tych, którzy chcieli wjechać do kraju na podstawie wizy turystycznej, a są obywatelami krajów, w których koronawirusa już potwierdzono.

Władze Arabii Saudyjskiej wstrzymały także wyjazdy swoich obywateli poza granice państwa. Jednak ci Saudyjczycy, którzy aktualnie przebywają za granicą, lub obywatele krajów Zatoki Perskiej, którzy chcą opuścić Arabię Saudyjską, mogą to zrobić na podstawie oświadczenia.

Do tej chwili na świecie zanotowano 82 tys. 164 zakażenia koronawirusem, zmarło 2 tys. 801 osób.

Koronawirus wywołujący ostrą niewydolność układu oddechowego COVID-19 zabił już około 2,8 tysięcy osób, w większości w Chinach i rozprzestrzenił się w ponad 40 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do ponad 80 tysięcy.

Źródło: rp.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • testdnk
  • jenniferao4
  • Hоw tо еarn оn investments in Cryptoсurrenсу frоm $ 7214 реr day: http://xldkyrcyb.75reign.com/d54ca0a53
  • Invest in Bitcoin аnd еarn frоm $ 3000 реr daу: http://yorwjbzr.bdlifgte.com/757ad8c4
  • Miguelweigo
As-salamu alejkum. Chętnie poznam muzułmanów ze Szczecina ora ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u