custom background color for joomla articles

Foto: Andrew Kelly/Reuters

Prezydent Afganistanu Ashraf Ghani przygotowuje się do uwolnienia 1 500 więźniów talibskich w najbliższych dniach, zgodnie z dekretem wydanym we wtorek. ONZ poparło dążenie USA do zakończenia 18-letniej wojny w Afganistanie.

Dwustronicowy dekret podpisany przez Ghani, który wymaga od wszystkich zwolnionych więźniów talibskich przedstawienia „pisemnej gwarancji, że nie powrócą na pole bitwy”, ma na celu utorować drogę do bezpośrednich rozmów z twardą grupą powstańczą.

Stany Zjednoczone ostrzegły Talibów, że obecny wysoki poziom przemocy „nie sprzyja postępowi w procesie pokojowym” po tym, Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła sporządzoną przez USA rezolucję.

W zeszłym miesiącu Stany Zjednoczone podpisały umowę z Talibami o stopniowym wycofywaniu sił zagranicznych kierowanych przez USA, jeśli Talibowie dotrzymają swoich zobowiązań. To także rozpoczęcie rozmów między powstańcami a delegacją rządu afgańskiego na temat porozumienia politycznego w celu zakończenia konfliktu.

„Proces uwolnienia 1500 więźniów talibskich zostanie zakończony w ciągu 15 dni, a 100 więźniów wychodzi codziennie z afgańskich więzień” - powiedział Ghani.

Dekret mówi, że rozmowy między rządem a Talibami będą przebiegać równolegle z uwolnieniem więźniów i wymaga od powstańców przestrzegania zobowiązań w zakresie ograniczenia przemocy.

 

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
  • yanaromkina
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u