custom background color for joomla articles

Kobieta składa kwiaty pod Meczetem Al Noor w Christchurch (Mark Baker/AP)

Przesłanie brytyjskiego muzułmanina dla pogrążonej w żałobie społeczności Christchurch ma być „silna, zjednoczona i odporna”. Liderzy społeczności muzułmańskiej obawiają się strzelanin w stylu Christchurch w meczecie w Wielkiej Brytanii.

Powiedział, że ataki - w których zamachowiec zabił 51 osób w dwóch meczetach w Nowej Zelandii i opublikował wszystko online rok temu - mogły mieć miejsce z daleka, ale wydaje się, że jest blisko domu.

Mohammed Kozbar, przewodniczący meczetu Finsbury Park Mosque (FPM) w północnym Londynie, powiedział: „To może się zdarzyć w naszej wspólnocie, tutaj w Wielkiej Brytanii. Musieliśmy podjąć dodatkowe środki ostrożności w zakresie bezpieczeństwa”.

„Tego samego dnia (ataki Christchurch) ktoś do nas zadzwonił i powiedział: Będziesz następny, co się z nimi stało, stanie się z tobą. To było szokujące. Nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że podczas takiego kryzysu, po zabiciu ponad 50 niewinnych ludzi, ktoś nam to powie. W obecnym czasie musimy poważnie potraktować wszystko. Islamofobia się rozprzestrzenia i jest tolerowana”.

Darren Osborne został skazany na co najmniej 43 lata więzienia za zamordowanie jednego mężczyzny i zranienie innych po celowym atakowaniu muzułmanów za pomocą furgonetki w pobliżu FPM w 2017 roku.

FPM wzmocniło swoje bezpieczeństwo po atakach w Christchurch. Inne meczety i domy kultury zrobiły to samo, ale mniejsze organizacje nie mają zasobów, doświadczenia ani pomocy rządowej, aby sobie z tym poradzić, zdaniem Kozbara.

Zapytany, czy Wielka Brytania wydaje się dziś mniej bezpiecznym miejscem do bycia muzułmaninem niż rok temu przed zabójstwami w Christchurch lub atakiem terrorystycznym w Finsbury Park trzy lata temu, Kozbar powiedział: „Tak, muszę powiedzieć, że tak jest. To jest przerażające. Nie tylko ja tak się czuję, tak naprawdę dzieje się to w całej naszej społeczności. Czują się mniej bezpiecznie we własnym kraju, głównie dlatego, że są muzułmanami. Ludzie czują się bezbronni z powodu swojej religii i takie uczucie jest okropne. To sprawia, że czujesz się jak obywatel drugiej kategorii i nie jesteś traktowany tak samo jak nikt inny. Takie uczucia są bolesne, szczególnie dla młodych ludzi urodzonych i wychowanych w tym kraju”.

Przesłanie Kozbara dla pogrążonej w żałobie społeczności Christchurch ma być „silna, zjednoczona i odporna”, gdy starają się pogodzić z tym, co się wydarzyło. Powiedział: „Wiem, jak to może wpłynąć na ciebie przez długi, długi czas. Społeczność muzułmańska jest wszędzie odporną społecznością. Upewnij się, że dałeś przykład innym, jeśli chodzi o bycie dobrym obywatelem swojego kraju. Upewnij się, że nasi młodzi ludzie rozumieją, co się stało, i spróbuj wyjaśnić im, że jedynymi osobami odpowiedzialnymi są sprawcy. Reszta społeczeństwa jest z Tobą. Mam nadzieję, że to się więcej nie powtórzy, dlatego musimy bardziej angażować się jako społeczność w naszym szerszym społeczeństwie w pozytywny sposób i wyjaśnić, na czym polega Islam”.

Shaykh Shams Ad-Duha Muhammad z Brytyjskiej Rady Uczonych i Imamów pamięta to uczucie bycia „bezbronnym i jakbym mógł być na czyimś celowniku”, kiedy poszedł modlić się po atakach Christchurch. W związku z perspektywą, że podobny atak może się zdarzyć w Wielkiej Brytanii, dodał: „To okropne powiedzieć, ale myślę, że to kwestia oczekiwania - to tylko kwestia czasu”.

Opisał reakcję premier Nowej Zelandii Jacindy Ardern na tragedię jako „rzadką” i „tak autentyczną i współczującą, myślę, że poruszyła wszystkich”. Najgroźniejsze typy półautomatów są teraz zakazane. Premier Ardern pracowała nad próbą wyeliminowania ataków terrorystycznych z Internetu, po tym jak bandyta transmitował rozlew krwi. Shaykh Shams powiedział: „Jest to potężny przykład tego, co lider może zrobić, jeśli naprawdę ma tego rodzaju troskę i może ją przejawić”.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział: „Wszystkie formy przestępstw z nienawiści są całkowicie niedopuszczalne, a Wielka Brytania ma surowe przepisy obowiązujące w tej sprawie. W Wielkiej Brytanii obowiązują jedne z najbardziej rygorystycznych przepisów w zakresie zwalczania przestępstw z nienawiści, a poprzez nasz plan działania na rzecz przestępstw z nienawiści ciężko pracowaliśmy, aby zachęcić ofiary przestępstw do zgłaszania incydentów, abyśmy mogli postawić sprawców, którzy je popełniają przed wymiarem sprawiedliwości”.

Źródło: thelondoneconomic.com

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Нow tо mаkе $450 pеr hоur http://oseba.gullivartravel.com/2d4c
  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u