custom background color for joomla articles

W następstwie pandemii koronawirusa (COVID-19) rząd terytorium Unii Dżammu i Kaszmiru musi przywrócić pełny dostęp do usług internetowych w regionie Dżammu i Kaszmiru oraz zapewnić ludziom pełny dostęp do informacji związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem, poinformowało dziś Amnesty International India.

Z 219 217 potwierdzonych przypadków koronawirusa, 8 965 zgonów i co najmniej 85 742 osób wyzdrowiało na dzień 19 marca 2020r., Świat stoi przed jednym z największych pandemicznych zagrożeń naszego pokolenia.

Na dzień 19 marca (9:00 rano) rząd Indii zgłosił 166 potwierdzonych przypadków koronawirusa w tym kraju. Spośród nich cztery przypadki zostały potwierdzone przez rząd na terytorium Unii w Dżammu i Kaszmirze. Pomimo rosnącej liczby spraw, w dniu 17 marca 2020r. rząd terytorium Unii Dżammu i Kaszmiru nakazał dalsze ograniczanie pełnych usług internetowych, takie jak ograniczenie prędkości do 2G w regionie. Całkowite wyłączenia z Internetu były również nakładane sporadycznie w niektórych obszarach pod pozorem bezpieczeństwa. Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, rząd nakazał również zamknięcie wszystkich instytucji edukacyjnych, parków publicznych, hoteli, restauracji i innych ograniczeń dotyczących zgromadzeń publicznych.

„Narasta niepokój związany z pandemią i nieuzasadnionymi ograniczeniami dotyczącymi treści i rozpowszechniania informacji, które tylko mogą zwiększyć panikę. Całkowite zamknięcie lub ograniczenie prędkości lub dostępu do Internetu utrudnia ludziom nawigację w trudnym czasie, co dodatkowo podważa ich zaufanie do władz. Rząd Indii musi przyjąć poszanowanie praw w celu ochrony zdrowia publicznego i przywrócenia dostępu do szybkiego Internetu 4G”, powiedział Avinash Kumar, dyrektor wykonawczy Amnesty International India.

Podejście dotyczące praw człowieka musi znajdować się w centrum wszelkich działań w zakresie zapobiegania, gotowości, ograniczania i leczenia, aby chronić zdrowie publiczne i wspierać najbardziej narażone grupy. Prawo do zdrowia, zagwarantowane w Powszechnej deklaracji praw człowieka, zapewnia prawo do dostępu do opieki zdrowotnej. Dostęp do informacji związanych ze zdrowiem jest również kluczową częścią prawa do zdrowia. Zapewnienie „edukacji i dostępu do informacji dotyczących głównych problemów zdrowotnych w społeczności, w tym metod zapobiegania im i kontrolowania ich”, jest uważane za „obowiązek o porównywalnym priorytecie” w stosunku do podstawowych obowiązków wynikających z prawa do zdrowia. W najnowszym raporcie sytuacyjnym wydanym przez Światową Organizację Zdrowia w dniu 17 marca 2020r. Zalecono, aby społeczeństwo było informowane o sytuacji, aby mogły podjąć odpowiednie środki ochrony. Ponadto zalecił, że niepokojom związanym z wybuchem pandemii można przeciwdziałać poprzez dostęp do faktów z wiarygodnych źródeł, które pomagają dokładnie określić ryzyko, dzięki czemu można podjąć uzasadnione środki ostrożności.

Mieszkańcy Dżammu i Kaszmiru mają prawo do otrzymywania informacji o zagrożeniu dla ich zdrowia, środkach zmniejszających ryzyko, informacji o wczesnym ostrzeganiu o możliwych konsekwencjach w przyszłości oraz o bieżących działaniach związanych z reagowaniem. Mają prawo do informacji w lokalnych językach oraz za pośrednictwem mediów i formatów, które są łatwo zrozumiałe i dostępne, tak aby mogli w pełni uczestniczyć i podejmować świadome decyzje w odpowiedziach. Niezastosowanie się do tego może zwiększyć poczucie bezradności, gniewu i frustracji, podważyć reakcję na zdrowie publiczne, narazić zdrowie innych i może stanowić naruszenie praw człowieka.

„Sytuacja związana z koronawirusem stale się zmienia. Aby zapewnić pełną komunikację z mieszkańcami Dżammu i Kaszmiru, rząd Indii musi pilnie znieść ograniczenia internetowe w regionie i zapewnić ludziom gotowość w czasie rzeczywistym na rozprzestrzenianie się wirusa. Odpowiedzi na koronawirusa nie mogą opierać się na naruszeniach praw człowieka oraz braku przejrzystości i cenzury” - powiedział Avinash Kumar.

Źródło: Amnesty International India

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
  • yanaromkina
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u