custom background color for joomla articles

Palestyński muzułmanin nosi prowizoryczną maskę jako środek zapobiegawczy przeciwko koronawirusowi podczas piątkowej modlitwy w Meczecie w Rafah (Foto: AFP)

Władze w oblężonej Strefie Gazy potwierdziły dwa pierwsze przypadki nowego koronawirusa w niedzielę, identyfikując osoby jako Palestyńczyków, którzy przybyli do Pakistanu i po powrocie zostali poddani kwarantannie.

Ministerstwo Zdrowia Gazy oświadczyło w oświadczeniu, że „dwóch obywateli uzyskało wynik pozytywny (dla Covid-19) po powrocie z Pakistanu”, ale podkreśliło, że żadna osoba nie opuściła miejsca kwarantanny w pobliżu granicy egipskiej i nie miała styczności z większą populacją.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Ashraf al-Qidra powiedział, że dwóch zarażonych mężczyzn, w wieku 30 i 40 lat, jest w stanie stabilnym.

Izrael wprowadził blokadę Strefy Gazy od 2007 r., Kiedy ruch Hamasu przejął kontrolę nad wybrzeżem po wewnętrznym konflikcie z rywalizującą z nim partią palestyńską Fatah.

Biorąc pod uwagę już i tak trudną sytuację humanitarną i dużą gęstość zaludnienia, wybuch epidemii w Strefie Gazy może okazać się katastrofalny.

„Jeśli wirus dostanie się do Strefy Gazy i rozprzestrzeni się, wymknie się spod kontroli” - powiedział w tym tygodniu rzecznik Ministerstwa Zdrowia Maza Majdi Thuhair, zauważając, że poważny niedobór zasobów i personelu uniemożliwiłby opanowanie wybuchu epidemii. „Nie mamy wystarczającej liczby oddziałów intensywnej opieki, personelu lub obszarów kwarantanny” - dodał.

Każdy, kto powróci na przybrzeżne terytorium Palestyny z zagranicy, jest teraz zobowiązany do poddania się kwarantannie lub jeśli wraca z kraju wysokiego ryzyka, zostanie zabrany do centrum kwarantanny w Rafah, w pobliżu przejścia granicznego z Egiptem.

Z pomocą Światowej Organizacji Zdrowia Ministerstwo Zdrowia zmieniło szkołę w Rafah w centrum kwarantanny wraz z oddziałem intensywnej opieki z 36 łóżkami dla osób zakażonych i 30 innymi łóżkami dla pacjentów z łagodnymi objawami.

Ruch na terytorium i poza terytorium - poważnie ograniczony przez Izrael i Egipt przed pandemią - zaostrzył się w odpowiedzi na pandemię koronawirusa.

Władze w Gazie oświadczyły, że ponad 2700 Palestyńczyków przebywa obecnie w izolacji domowej, głównie ludzie, którzy powrócili z Egiptu.

Źródło: middleeasteye.net

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • fedanreapava
  • Нow tо mаkе $450 pеr hоur http://oseba.gullivartravel.com/2d4c
  • Invеst $ 5,000 in Вitсoin mining оnce аnd gеt $ 70,000 рassivе inсomе рer month http://ablvlrw.grupocelebreeventos.com/382
  • Brianloolf
  • marlaak1
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u