custom background color for joomla articles

Foto: Matt Dunham/AP/NTB scanpix

Od wybitnych londyńskich publikacji, takich jak The Economist, do rysownika lewicowej indyjskiej gazety The Hindu, osądy wydawnicze ociekają antymuzułmańską nienawiścią. Walka z Muzułmanami nie została zatrzymana nawet w czasach, gdy cały świat walczy z pandemią koronawirusa.

W rzeczywistości pandemia koronawirusa jest wykorzystywana do podsycania nastrojów antyislamskich. Od Stanów Zjednoczonych, przez Wielką Brytanię, po Indie, skrajnie prawicowe postacie, dziennikarze i niektóre duże publikacje, takie jak The Economist, nie miały żadnych wątpliwości do zrównania nowego koronawirusa z terminami takimi jak „dżihad” lub stereotypowymi karykaturami Muzułmanów - jak to pokazano w komiksie opublikowanym przez jedną z wiodących indyjskich gazet The Hindu.

The Economist porównał tak zwany „radykalny Islam” na Malediwach z Covid-19, mówiąc, że oba są równie zaraźliwe w tym kraju. Słabo przemyślany spór wzbudził gniew ludzi, którzy brali udział w mediach społecznościowych i krytykowali londyński tygodnik. The Economist później usunął historię z kanału na Twitterze.

Wielu skrajnie prawicowych i rasistowskich użytkowników Twittera rozpowszechnia obecnie stare filmy przedstawiające Muzułmanów modlących się na ulicach Londynu. Chodzi o to, aby wprowadzać w błąd ludzi, sugerując, że Muzułmanie naruszają blokadę, i siać poczucie niezgody między społecznością mniejszości, a większościowym krajem chrześcijańskim.

Lizzie Dearden, londyńska dziennikarka, szybko podkreśliła absurdalność udostępnionego materiału, mówiąc, że nie można go było sfotografować w ostatnich dniach, ponieważ nie padało w mieście od ponad dwóch tygodni. Ale wideo krąży w skrajnie prawicowych sieciach społecznościowych.

W Stanach Zjednoczonych niektórzy zwolennicy Trumpa wprowadzają teorie spiskowe, prosząc ludzi, aby uważali na święty miesiąc Ramadanu, który rozpocznie się w połowie kwietnia.

W Europie też nie jest inaczej. Na początku stycznia austriackie media ogłosiły podejrzenie o koronawirusa - chińską stewardessę - ale zilustrowały tę historię kobietą noszącą hidżab, która nie była ani Chinką, ani stewardessą.

Podobnie wiele innych znanych mediów używało wizerunków meczetów lub Muzułmanów, gdy koronawirus uderzał w ich granice. Ateński dziennik Kathimerini wydaje się odnosić koronawirusa tylko do muzułmańskich kobiet noszących burkę mieszkających w cieniu meczetu i tureckiej flagi.

 

Źródło: trtworld.com

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • amnewsCah
  • coriancap
  • barbraov60
  • Wеg zu 17768 EUR prо Моnаt pаssiven Einкоmmens: http://wnpfko.hamdanitravels.com/78d2304
  • Strаtеgiе, um 15678 ЕUR рrо Mоnаt аn passivеm Еinkommеn zu vеrdiеnen: http://yrd.backyardtwenty.com/10565151
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u