custom background color for joomla articles

Według danych WHO, w Izraelu zdiagnozowano już 3865 przypadków koronawirusa, natomiast 106 - na terenie Palestyny. Zmarło 15 osób (na dzień 30.03.2020). Z epidemią walczą służby medyczne. Podziały między Żydami, a Palestyńczykami odchodzą na dalszy plan - przynajmniej tymczasowo. Poruszającym zdjęciem, które stało się symbolem "zawieszenia broni" jest fotografia wspólnej modlitwy dwóch sanitariuszy.

Foto: Nir Dvori/Twitter

Widoczne zdjęcie zostało wykonane i udostępnione na Twitterze przez izraelskiego dziennikarza Nira Dvoriego, pracownika izraelskiej stacji telewizyjnej Channel 2. Mężczyzn uwieczniono w środę 25.03, w miejscowości Be'er Sheva, na południu Izraela. Po lewej stronie stoi Avraham Mintz, religijny Żyd, zwrócony twarzą w kierunku Jerozolimy. Po prawej stronie, na dywaniku modlitewnym, klęczy Zoher Abu Jama, skierowany w stronę Mekki. Zdjęcie zostało wykonane zaraz po tym, jak mężczyźni pomogli 41-letniej kobiecie, która miała problemy z oddychaniem. Wiedzieli, że zaraz otrzymają kolejne zgłoszenia - czekała ich długa zmiana. Zegar wybił godzinę 18:00. Mintz i Abu Jama zrozumieli, że może to ich jedyny wolny moment podczas dnia - postanowili przeznaczyć go na modlitwę. Modlili się przez 15 minut, a potem wrócili do swojej ciężkiej pracy.

Zdjęcie obiegło Internet lotem błyskawicy. Mintz i Aby Jama szybko stali się bohaterami lokalnych mediów. Opinie, że to co zrobili, było czymś niezwykłym, przyjmują ze zdumieniem. Pracują ze sobą kilka razy w tygodniu, więc wspólna modlitwa nie jest dla nich niczym dziwnym. Mintz, który jest ojcem dziewiątki dzieci, mieszka w miejscowości Be'er Sheva. Jest zatrudniony na cały etat w lokalnych służbach ratunkowych. Jego zadaniem jest trenowanie wolontariuszy, którzy chcą pomagać w czasie epidemii. Jednym z takich wolontariuszy jest Abu Jama, dumny ojciec siedmiorga dzieci, który pochodzi z pobliskiej miejscowości Rahat, zamieszkanej głównie przez Beduinów. Co dla obu mężczyzn jest codziennością, dla innych jest inspiracją.

Dyrektor izraelskich służb sanitarnych(MDA), Eli Bin, z dumą wypowiada się o swoim zespole, który składa się z 2500 pracowników i 25 tys. wolontariuszy wszystkich wyznań.

Zarówno Mintz, jak i Abu Jama są nieco zakłopotani szumem medialnych wokół ich współpracy. Podkreślają, że łączy ich głęboka wiara w pomoc Opatrzności. Wszyscy boją się wirusa. My także, ale łączy nas wiara, że wszystko jest pod Bożą kontrolą - mówi Mintz dla serwisu CNN. Wtóruje mu jego towarzysz na placu boju: Wierzę, że Bóg nam pomoże i z tego wyjdziemy. Powinniśmy się wszyscy modlić i przetrwamy ten światowy kryzys.

Źródło: gazetawroclawska.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • amnewsCah
  • coriancap
  • barbraov60
  • Wеg zu 17768 EUR prо Моnаt pаssiven Einкоmmens: http://wnpfko.hamdanitravels.com/78d2304
  • Strаtеgiе, um 15678 ЕUR рrо Mоnаt аn passivеm Еinkommеn zu vеrdiеnen: http://yrd.backyardtwenty.com/10565151
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u