custom background color for joomla articles

- Czekamy na otwartość władz - pisze arcybiskup warszawski, kard. Kazimierz Nycz, który wystosował do wiernych list na rozpoczynający się w kościele katolickim Wielki Post. List, jeszcze przed oficjalnym odczytaniem go w kościołach, publikuje na swoich stronach "Laboratorium Więzi".

Kardynał Nycz w swoim liście porusza przede wszystkim temat wyzwań i celów, jakie przed wiernymi stawia Wielki Post. Arcybiskup proponuje trzy drogi przeżycia Wielkiego Postu: post, modlitwę oraz jałmużnę. I to właśnie pisząc o jałmużnie, duchowny porusza temat uchodźców.

Kardynał Nycz proponuje wiernym wsparcie jałmużną rodzin syryjskich w ramach działającego programu Rodzina Rodzinie. - W zależności od możliwości finansowych darczyńca może objąć rodzinę wsparciem całościowym lub częściowym. Pomoc trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Pozwala rozpocząć nowe życie w kraju zniszczonym wojną domową - pisze Nycz i wskazuje, że więcej informacji na temat programu można znaleźć w parafiach lub internecie.

Zachęcam gorąco wszystkich – kapłanów, parafie, rodziny katolickie i wszystkich ludzi dobrej woli – do włączenia się w to dzieło: konkretne, dyskretne i skuteczne - apeluje. Ale to niejedyna forma pomocy, o jakiej mówi duchowny.

Apel o korytarze humanitarne

- Mamy nadzieję, że następnym krokiem będzie program pomocy przez korytarze humanitarne. Polega on na przyjęciu w Polsce kilkuset uchodźców - pisze Nycz. Podkreśla jednocześnie, że program jest bezpieczny, ponieważ jego adresatem są "ludzie potrzebujący pilnie leczenia, pomocy nadzwyczajnej, koniecznej do ich przeżycia".

Do uruchomienia programu, według słów arcybiskupa Nycza są już gotowi Caritas Polska, oddziały diecezjalne Caritas i diecezje. - Najważniejsze, że jest także gotowość podjęcia tematu korytarzy humanitarnych przez samorządy. Oczywiście, potrzebna jest otwartość władz państwowych i na nią czekamy - pisze. I zaznacza, że "chodzi tu o znaczący symbol tej naszej wrażliwości na ludzi potrzebujących radykalnej pomocy. Chodzi też o wizerunek Polski i Kościoła w Polsce."

- Nie zamykajmy też oczu na wiele tysięcy Ukraińców, którzy wśród nas żyją i pracują, uzupełniając sezonowe braki rąk do pracy i przyczyniając się do rozwoju polskiej gospodarki. Oni również mają swoje rodziny - pisze Nycz.

List Kardynała Kazimierza Nycza zostanie odczytany w I niedzielę Wielkiego Postu, 5 marca b.r., podczas wszystkich Mszy Świętych. Pełny tekst listu opublikowany jest na stronach "Laboratorium Więzi".

onet.pl

 

{jvotesystem poll=|236|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Ноw to Earn Вitсoins 0.5 ВTС Fаst аnd Eаsу 2020: http://iysmznlg.pubg-generator.club/13
  • julianaug2
  • DetmebTaunk
  • jannaxc11
  • Ernestheack
As-salamu alejkum. Chętnie poznam muzułmanów ze Szczecina ora ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u