custom background color for joomla articles

Islam w brytyjskich więzieniach

Coraz więcej więźniów w brytyjskich zakładach karnych nawraca się na islam, ponieważ daje im to dodatkowe przywileje i ochronę ze strony nieformalnych muzułmańskich grup działających wśród więźniów.

Liczba więźniów wyznania muzułmańskiego w proporcji do ogółu więźniów wzrosła z 2.513 w 1994 r. (ok. 5. proc) do 9 795 (ok. 11 proc.) w 2008 r.  - ogłosiła we wtorkowym raporcie Anne Owers - główna inspektor ds. więzień.

Muzułmanie mają lepiej

W niektórych zakładach karnych o podwyższonym rygorze populacja więźniów muzułmanów jest wyższa od średniej krajowej. W więzieniu Whitemoor (Cambridgeshire) przed dwoma laty muzułmanie stanowili 1/3 ogółu więźniów, zaś w Long Lartin (Worcestershire), gdzie przez pewien czas przebywał skazany za gwałt w Exeter Jakub Tomczak wyznawcy islamu stanowią 1/4 ogółu więźniów.

Niektórzy więźniowie przyznają, iż przechodzą na islam, ponieważ muzułmanom przysługuje inne menu (tzw. halal), zaś w piątki, a więc w dniach modłów są zwalniani z obowiązku pracy i uczęszczania na kursy. Więźniowie muzułmanie są też bardziej ze sobą zżyci, chronią się nawzajem i pomagają sobie.

Raport stwierdza też, iż islam dla wielu więźniów jest ważnym elementem resocjalizacji, daje im poczucie tożsamości i braterstwa.

Owers zauważa, że służba więzienna odnosi się podejrzliwie do praktykujących muzułmanów, lub więźniów, którzy przeszli na islam z innych wyznań, ale ostrzega przed traktowaniem ich jako rzeczywistych, lub potencjalnych ekstremistów, gdyż w ten sposób rośnie ryzyko ich radykalizacji. Muzułmanie traktowani w więzieniu jako ekstremiści mogą stać się nimi po wyjściu na wolność.

Mimo nagłośnionych ostatnio sądowych procesów przeciwko muzułmańskim terrorystom mniej niż jeden na stu więźniów-muzułmanów odsiadujący karę w brytyjskich zakładach karnych został skazany za terroryzm.

newsweek.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Czy przyjąłbyś/przyjęłabyś rodzinę imigrantów pod swój dach?

» Idź do ankiety »
1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Czy Polska powinna przyjąć imigrantów z Syrii?

» Idź do ankiety »
1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Czy zezwolisz na budowę meczetu w swojej okolicy?

» Idź do ankiety »
1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Czy kraje zachodnie zaostrzą politykę wobec imigrantów?

» Idź do ankiety »
1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • robertowf11
  • msm
  • msdluo
  • Andzia24
  • Natalia.k
Przyjme do pracy w kebabie warunki pracy do uzgodnienia tel 51737 ...
Poznam uczciwą muzułmanke do lat 34 w celu założenia rodziny.
As salam . Jestem bezdomną muzułmanką . Nocuje w schronisku dla ...
Poznam pana pochodzenia arabskiego,wolnego,wyznanie nieistotne.Je ...
chciałbym się spotkać z muzułmanką, aby pogadać i mieć kontakty d ...
stat4u