custom background color for joomla articles

Syryjscy dżihadyści z powiązanego z Al-Kaidą Frontu al-Nusra zamordowali porwanego libańskiego żołnierza i zapowiedzieli w piątek dalsze egzekucje, jeżeli władze Libanu nie uwolnią domniemanej żony przywódcy Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakra al-Bagdadiego. 

Żołnierz był jednym z ponad dwudziestu członków sił bezpieczeństwa pojmanych podczas sierpniowego ataku oddziałów Frontu al-Nusra i IS na libańskie miasto przygraniczne Arsal. 

Wcześniej w tym tygodniu libańskie władze poinformowały o zatrzymaniu kobiety, która ich zdaniem miała być żoną przywódcy IS. Agencja Reutera zwraca uwagę, że przedstawiciele tamtejszych służb specjalnych chcieli ją wykorzystać jako kartę przetargową w negocjacjach z dżihadystami, na temat uwolnienia pojmanych w sierpniu żołnierzy. 

 

W opublikowanym w piątek oświadczeniu Front al-Nusra ostrzegł, że w "niedługim czasie" zamorduje kolejnego żołnierza, jeżeli Liban nie uwolni zatrzymanej kobiety. Domagają się także wypuszczenia na wolność przetrzymywanych dżihadystów. 

Cytowany przez BBC w czwartek libański minister spraw wewnętrznych Nohad Masznuk powiedział, że kobieta, którą zidentyfikowano jako Sadżę al-Dulaimi, podróżowała wraz z dwoma synami i córką, gdy przed dwoma tygodniami zatrzymano ich na granicy z Syrią. 

- Dulaimi nie jest obecnie żoną Abu Bakra al-Bagdadiego - powiedział minister Masznuk. Wyjaśnił, że kobieta trzykrotnie wychodziła za mąż i że z pierwszego małżeństwa ma dwóch synów. 

- Sześć lat temu (al-Dulaimi) wyszła za mąż za Abu Bakra al-Badgadiego; była jego żoną trzy miesiące i ma z nim córkę. Teraz poślubiła Palestyńczyka i jest w ciąży - dodał szef libańskiego MSW. 

Powiedział, że dzieci pani Dulaimi pozostają w ośrodku opiekuńczym, gdy ona jest przesłuchiwana w siedzibie resortu obrony. 

Natomiast według irackiego rządu zatrzymana kobieta jest córką członka Frontu al-Nusra. 

Libańskie siły bezpieczeństwa zaostrzyły w ostatnich miesiącach kontrole graniczne i wzmogły działania wymierzone w dżihadystów z IS. 

Organizacja ta na opanowanych obszarach Iraku i Syrii proklamowała kalifat, na którego czele stoi al-Bagdadi jako kalif. Przywódca dżihadystów w listopadzie zapowiedział, że państwo muzułmanów zostanie rozszerzone na Arabię Saudyjską i cztery inne państwa arabskie. Jednocześnie zaapelował do wiernych o "erupcję dżihadu" na świecie. ONZ ocenia, że na podbitych terytoriach al-Bagdadi ma pełnię władzy.

wp.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Peterenlah
  • Вinarу oрtions + Bitсoin = $ 5000 per wеeк: http://mccpsy.faceb100.com/771853
  • Ноw tо earn оn investments in Сryptocurrеncу from $ 7279 pеr dау: http://qejwd.xtechspro.com/62f
  • Williamamire
  • BrianBes
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u