custom background color for joomla articles

Janusz Korwin-Mikke wybrał się do ogarniętej krwawą wojną domową Syrii, by wziąć udział w konferencji "przeciwko terroryzmowi i ekstremizmowi religijnemu". Zdradził, że jest "oblegany" przez syryjskich dziennikarzy. Eurodeputowany wygłosil referat i - jak głosi komunikat prasowy Nowej Prawicy - jasno wyraził stanowisko, zgodnie z którym "Polska powinna zdecydowanie wesprzeć reżym JE Bashshara al-Assada w walce  z muzułmańskimi ekstremistami".

 

O konferencji, na którą wybrał się Janusz Korwin-Mikke, krótką notkę zamieściła państwowa syryjska agencja SANA. Jak napisała, udział wzięły delegacje z 25 krajów, a wśród najważniejszych tematów znalazły się zagadnienia dotyczące prawa międzynarodowego, terroryzmu, ekstremizmu religijnego czy "nielegalności jednostronnych sankcji nałożonych na Syrię".


W przemówieniu otwierającym konferencję premier Syrii Wa’il al-Halki podkreślił, że spotkanie odbywa się w czwartym roku wojny, "by udowodnić światu", że punkt widzenia Baszara el-Asada był słuszny.

Korwin-Mikke: "Wolna Armia Syrii" chce przywrócenia pełnego szariatu

Polski eurodeputowany wygłosił wystąpienie zatytułowane "Pojęcie 'suwerenności' a terroryzm".

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego konferencja "pokazała absolutną determinację władz i duchowieństwa muzułmańskiego w obronie islamu jako religii tolerancji i pluralizmu - w odróżnieniu od islamu szerzonego w Europie i przez 'kalifat' ISIL (czyli tzw. Państwo Islamskie)".

"Obecny reżym w Syrii zagrożony jest przez (wspieraną przez Waszyngton i Brukselę) 'Wolną Armię Syrii', która chce przywrócenia pełnego szariatu - i przez ISIL, który niewątpliwie wymordowałby wszystkich alawitów, bahaitów, chrześcijan, druzów, jezydów, szyitów i zoroastrian" - podsumował eurodeputowany.

Jak napisano w komunikacie przesłanym mediom przez biuro prasowe Nowej Prawicy, Janusz Korwin-Mikke jasno wyraził swoje stanowisko, zgodnie z którym "Polska powinna zdecydowanie wesprzeć reżym Baszara el-Asada w walce z muzułmańskimi ekstremistami".

Wrażeniami z podroży do Syrii eurodeputowany podzielił się również na swoim profilu na Facebooku.

Jak zwierzył się w niedzielę, był oblegany przez syryjskich dziennikarzy i dziennikarki. Z niepokojem zaobserwował jednak, że mają oni problemy językowe. "Strach mnie oblatuje na myśl, co mogą zrobić z moich wypowiedzi..." - martwił się.

tvn24.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • Brianloolf
  • marlaak1
  • lesterhc16
  • yanaromkina
  • vavada
Witam mam 18 lat jestem chłopakiem. Szukam muzułmanki, której będ ...
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
stat4u