custom background color for joomla articles

Mieszkanka Zjednoczonych Emiratów Arabskich, podejrzana o zabicie kilka dni temu amerykańskiej nauczycielki w Abu Zabi, inspirowała się "ideologią terrorystyczną". Nie udowodniono, by miała powiązania z jakąś radykalną grupą - podały media w ZEA.

Według miejscowych mediów, które w niedzielę cytują anonimowe źródła w służbach bezpieczeństwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich, śledztwo wykazało, że napastniczka kierowała się materiałami znalezionymi w internecie, a popełniony przez nią "czyn terrorystyczny miał charakter indywidualny".

"Podejrzana odwiedzała strony poświęcone terroryzmowi"

Policja poinformowała w czwartek, że nauczycielka przedszkolna została zasztyletowana kilka dni wcześniej w toalecie centrum handlowego w Abu Zabi. Sprawczyni ubrana była w tradycyjną czarną szatę zasłaniającą w pełni twarz. Niecałe dwie godziny po tym ataku podejrzana umieściła również bombę domowej roboty przed mieszkaniem egipsko-amerykańskiego lekarza mieszkającego w ZEA. Ładunek został zneutralizowany przez policję. Podejrzaną, która została nagrana przez kamery monitoringu, zatrzymano.

"Podejrzana odwiedzała strony poświęcone terroryzmowi, których jest dużo w internecie i za pośrednictwem których zaznajomiła się z terrorystyczną ideologią i nauczyła konstruować bomby" - poinformowały źródła agencję WAM, która jest oficjalną agencją prasową ZEA. Agencja twierdzi, że kobieta nie planowała zabójstwa konkretnie Amerykanki, ale chodziło o to, by za cel obrać cudzoziemca.

Ofiarę zidentyfikowano jako Ibolyę Ryan, Amerykankę rumuńskiego pochodzenia. Była matką 11-letnich bliźniąt, które mieszkały z nią w ZEA, oraz 13-letniej córki mieszkającej z ojcem w Wiedniu.
Początek kampanii "samotnych wilków"?

Ataki na cudzoziemców są rzadkością w ZEA, bogatym państwie federacyjnym, będącym eksporterem ropy naftowej i celem turystycznym. Jednak seria ataków na obcokrajowców z Zachodu w sąsiedniej Arabii Saudyjskiej wywołała obawy, że może to być początek kampanii dżihadystycznych bojowników, działających w pojedynkę jako tzw. samotne wilki.

Do ataków na obywateli krajów Zachodu wzywali niedawno muzułmanów zwolennicy radykalnego Państwa Islamskiego (IS), działającego w Iraku i Syrii. Miałby to być odwet za operację z powietrza przeciwko IS, dowodzoną przez Stany Zjednoczone. Zjednoczone Emiraty Arabskie weszły w skład tej koalicji.

tvn24.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

7 faktów na temat obecności muzułmanów w Europie, o których się nie mówi

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat zwróciły naszą uwagę na kwestię obecności muzułmanów w Europie. W wielu krajach europejskich (np. we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii) planuje się utrudniać im dostęp do granic. Ale jak jest naprawdę? Jak duża jest populacja muzułmanów w Europie? I czy naprawdę tak szybko się rozrasta?

czytaj więcej

Ostatnio rozmyślałem co skłania muzułmanów do przyłączania się do takich grup jak isis? Czy to nadinterpretacja świętego Koranu? Czy Ci ludzie, po prostu szukają sławy? Czy przynależność do takiej grupy ...

kliknij i dodaj komentarz

Polecamy

Twórcy filmu prezentują historię powstania świętej księgi islamu - Koranu (al-Qur'an).

czytaj więcej

Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.

czytaj więcej

"Bitwa o Irak" - W odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines dokonują masakry na cywilach

czytaj więcej

"Medicus" - Wizualna podróż ze średniowiecznej Anglii do arabskiego świata Isfahanu

czytaj więcej

Akcja wspieramy studenta

Zapraszamy do wspierania studentów poruszających w swoich pracach dyplomowych, magisterskich tematy związane z religią islamu.


Można wziąć udział w badaniu o którym więcej dowiecie się TUTAJ.

Jan Hartman "Islam, czyli normalność"

Ależ oczywiście, że za dwadzieścia lat będzie w Polsce znacznie więcej meczetów niż obecnie i znacznie mniej kościołów! A polskie społeczeństwo na powrót stanie się normalne i typowe, czyli zróżnicowane etnicznie i religijnie – takie, jakim było zawsze, wyjąwszy kilka dziesięcioleci po II wojnie światowej, która przyniosła ze sobą tragiczne tzw. czystki etniczne.


czytaj więcej

Kobieta i mężczyzna w islamie

Według Koranu mężczyzna i kobieta są sobie równi. Ze względu na obowiązki ciążące na mężczyźnie i przyznawane mu cechy, takie jak racjonalność, łatwość podejmowania decyzji, opanowanie, stanowczość i siła fizyczna, oraz cechy przypisywane kobiecie, takie jak emocjonalność i uczuciowość, mężczyzna powinien się kobietą opiekować.

Kobieta i mężczyzna w islamie

Seks i Religia: Islam

Jeżeli interesuje Ciebie temat seksu w islamie przeczytaj poniższy artykuł.

Seks i religia: Islam

Nowi użytkownicy

  • PORNOgov
  • Peterenlah
  • Вinarу oрtions + Bitсoin = $ 5000 per wеeк: http://mccpsy.faceb100.com/771853
  • Ноw tо earn оn investments in Сryptocurrеncу from $ 7279 pеr dау: http://qejwd.xtechspro.com/62f
  • Williamamire
Salam, Mam 27 lat, szukam dobrego męża.
Witam, mam 22 lata jestem Polką i poszukuje męża muzułmanina, wła ...
Mam 29 lat i jedno dziecko. Szukam partnera do stałego związku.
Salam, I'm looking for a good polish woman who will want to marr ...
Wezme slub z kobieta (20-30l). Jestem 30letnim mezczyzna z Pakis ...
stat4u