Nowy bohater Francji - muzułmanin ukrył klientów sklepu koszernego w chłodni

Francja ma nowego bohatera. Okazuje się, że pracownik sklepu koszernego, 24-letni Lassana Bathily, muzułmanin, podczas ataku zamachowca ukrył grupę klientów - w tym dziecko - w chłodni - informuje "The Guardian".

- Gdy zamachowiec wtargnął do sklepu, otworzyłem lodówki, wyłączając światło i chłodzenie i tam ukryłem kilkanaście osób. Powiedziałem żeby zachowali spokój - opowiadał telewizji francuskiej.

Policja początkowo podejrzewała, że Bathily był zamieszany w zamach. Kiedy udało mu się uciec windą towarową, policja zatrzymała go, podejrzewając, że jest w zmowie z z terrorystą.

Po wielogodzinnych wyjaśnieniach, policja uwierzyła chłopakowi i stał się on bardzo pożytecznym informatorem na temat rozmieszczenia pomieszczeń w sklepie.

Po zakończeniu akcji i zabiciu terrorysty, wielu uratowanych klientów dziękowało młodemu człowiekowi zamieszczając swoje wpisy w internecie. Tweety na temat jego czynu i odwagi rozeszły się na cały świat. Bathily stał się w jednej chwili symbolem prawdziwego bohaterstwa.

Do ataku na sklep koszerny doszło 9 stycznia na wschodzie Paryża. Uzbrojony mężczyzna wziął zakładników, z których czworo zabił. Około godziny 17 policja przeprowadziła szturm – napastnik został zabity.

Sprawcy tragicznych wydarzeń we Francji przyznali we francuskiej telewizji BFM-TV, że byli członkami organizacji terrorystycznych. Cherif Kouachi, jeden z braci, którzy zastrzelili w redakcji "Charlie Hebdo" 12 osób, powiedział, że był wysłany przez Al-Kaidę w Jemenie , a Amedy Coulibaly, że był członkiem Państwa Islamskiego. Dodał, że jego atak na sklep koszerny był koordynowany z braćmi Kouachi.

wp.pl

 

 

Oceń artykuł Nowy bohater Francji - muzułmanin ukrył klientów sklepu koszernego w chłodni

3

Głosów

Głosowanie
Pozytywnie

4 Lat temu

0

Głosów

Głosowanie
Negatywnie

4 Lat temu

1 możliwych do oddania głosów

jVoteSystem developed and designed by www.joomess.de.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież