Na Wielki Meczet w Mekce runął dźwig. 62 osoby nie żyją

Rośnie liczba ofiar katastrofy budowlanej w Wielkim Meczecie w Mekce. Na skutek burzy doszło tam do przewrócenia dźwigu. Saudyjska obrona cywilna podała, że zginęło 87 osób, 183 zostały ranne.

Wcześniej informowano o 62 ofiarach śmiertelnych katastrofy.

Hadżdż, czyli wielka pielgrzymka do świętej dla muzułmanów Mekki, będzie się odbywała pod koniec września. Do miasta Mahometa już nadciągają tłumy wiernych, wkrótce będą ich miliony. Władze dwoją się i troją, by wszystko było na czas gotowe.

W ubiegłym roku władze ograniczyły liczbę pielgrzymów, tłumacząc to koniecznością zachowania zasad bezpieczeństwa z powodu prac budowlanych przy powiększaniu Wielkiego Meczetu (zwanego też Świętym Meczetem).

Obecnie jego powierzchnia liczy ponad 35 ha. Pielgrzymka do Mekki, gdzie narodził się Mahomet i gdzie doznał objawień, jest jednym z pięciu filarów islamu.

Wielki Meczet w Mekce to największy meczet na świecie. Otacza najświętsze miejsce islamu - Al-Kaabę. W jego kierunku zwracają się muzułmanie na całym świecie podczas odmawiania codziennych modlitw.

Budowla, włączając zewnętrzne i wewnętrzne miejsca do modlitwy, zajmuje powierzchnię 356 800 mkw. i może pomieścić nawet do 4 mln pielgrzymów. 

 

wp.pl

 

Oceń artykuł: Na Wielki Meczet w Mekce runął dźwig. 62 osoby nie żyją

1

Głosowanie

Głosowanie
Pozytywnie

4 Lat temu

0

Głosów

Głosowanie
Negatywnie

4 Lat temu

1 możliwych do oddania głosów

jVoteSystem developed and designed by www.joomess.de.

Komentarze  

#1 Guest 2015-09-12 19:37
Bóg ich pokarał!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież