Warszawa

Pod kolumną Zygmunta w Warszawie kilkaset osób wzięło udział w manifestacji narodowców pod hasłem "Chcemy repatrianta zamiast imigranta". Jak mówił Łukasz Walczak, organizator manifestacji z ramienia Młodzieży Wszechpolskiej, chodzi o manifestację sprzeciwu, ale też o upomnienie się o Polaków poza granicami kraju.

Jak powiedział Walczak, organizatorzy sprzeciwiają się polityce rządu, która preferuje obcych nam kulturowo i językowo imigrantów, zapominając o setkach tysiącach repatriantów za naszą wschodnią granicą i o młodych Polakach, którzy wyjechali na Zachód.

Uczestnicy zgromadzenia deklarowali, że uważają swoją obecność za obywatelski obowiązek. Podkreślali, że osoby nazywane w mediach imigrantami to tak naprawdę uchodźcy ekonomiczni, i sprzeciwiali się islamizacji Polski.

Na Placu Zamkowym wykrzykiwano hasło "Repatrianta zamiast imigranta", a także hasła ruchu narodowego. W trakcie manifestacji zbierano też datki na remont mieszkań, w których mogliby zamieszkać Polacy ze wschodu Ukrainy. Zbierano również podpisy w sprawie referendum, dotyczącego nieprzyjęcia imigrantów w Polsce. Organizatorami manifestacji była Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny.

Gorzów Wlkp.

„Chcemy repatrianta, nie imigranta” - pod takim hasłem w Gorzowie odbywała się manifestacja, którą zorganizowała Młodzież Wszechpolską. - To nasz protest przeciw sprowadzaniu imigrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu do Polski – mówił prezes okręgu lubuskiego Młodzieży Wszechpolskiej Paweł Kamrad.

Manifestacja odbywała się na Placu Starego Rynku. Brało w niej udział około 200 osób. Na manifestację do Gorzowa przyjechali mieszkańcy między innymi Międzyrzecza, Stargardu Szczecińskiego, Witnicy i Kostrzyna.

Podczas manifestacji nie zabrakło przemówień, skandowanych haseł i pieśni.

Podczas manifestacji informowano również o tym, iż Młodzież Wszechpolska angażuje się w akcję zbierania pieniędzy dla Polaków poszkodowanych przez wojnę w Donbasie. W tym celu Młodzież Wszechpolska współpracuje z Instytutem Społeczno-Narodowym.

Bydgoszcz


Kraków

Ostrołęka

Katowice

Łódź

 

 

{jvotesystem poll=|114|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież