Sopot zorganizuje rozmowy o islamie w domach sąsiedzkich

Urzędnicy z Sopotu, chcą stosować nowatorskie w skali całego kraju metody, aby przygotować mieszkańców na przyjęcie uchodźców.

Władze kurortu zadeklarowały chęć ugoszczenia trzech rodzin z Syrii i dodatkowo trzech osób samotnych, czyli łącznie około siedemnastu imigrantów. Aby zostali oni odpowiednio przyjęci przez mieszkańców Sopotu i nie dochodziło do tarć na tle różnic kulturowych czy wyznaniowych, wdrożone zostaną specjalne działania. Będą to m.in. warsztaty czy też spotkania w domach sąsiedzkich, przybliżające sopocianom kulturę kraju z Bliskiego Wschodu i tamtejsze obyczaje związane z rzadko praktykowaną w Polsce religią muzułmańską.

Aby osiągnąć zamierzony efekt, myślimy nawet o zaprezentowaniu cyklu filmów, żeby sopocianie poznali syryjską kinematografię - mówi Justyna Mazur z biura promocji i komunikacji społecznej Urzędu Miasta Sopotu.

Jednym z głównych powodów niechęci niektórych Polaków do emigrantów jest ich wyznanie. Część osób obawia się, że wraz z uchodźcami z Syrii do kraju przedostaną się terroryści, prowadzący świętą wojnę z chrześcijanami o panowanie islamu. Sopoccy samorządowcy będą chcieli przełamać także te stereotypy. - Przyjęcie ludzi, którzy są w potrzebie, jest naszym obowiązkiem - uważa prezydent Sopotu Jacek Karnowski. W Sopocie powołano już roboczy zespół do spraw uchodźców.

dziennikbaltycki.pl

 

{jvotesystem poll=|141|}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież