Szef MSW: Zamkniemy nielegalne meczety w garażach

Minister spraw wewnętrznych Włoch Angelino Alfano zapowiedział, że niezbędnym krokiem w walce z ekstremizmem jest zamknięcie tzw. garażowych meczetów, czyli miejsc kultu organizowanych bez zgody miejscowych władz. Ich działalność jest powszechna w tym kraju.

Mamy we Włoszech cztery meczety i ponad 800 muzułmańskich miejsc kultu. Zamkniemy nielegalne, niezarejestrowane ośrodki; nie po to, by uniemożliwić kult, ale po to, by był praktykowany w miejscach legalnych, mających wszystkie zgody przewidziane przez nasze przepisy - oświadczył szef MSW.

Odniósł się on do szczególnie rozpowszechnionego we Włoszech zjawiska organizowania małych ośrodków kultu dla wyznawców islamu w garażach i podobnych miejscach.

To w takich prowizorycznych centrach gromadzi się na modlitwach i na spotkaniach większość z 1,5 mln mieszkających we Włoszech muzułmanów. Władze podejrzewają, że w niektórych z nich przekazywane są niebezpieczne treści i szerzony jest radykalizm.

Oficjalne meczety znajdują się zaś w Rzymie, Rawennie, Colle Val D'Elsa w Toskanii i w Segrate na przedmieściach Mediolanu.

Media zauważyły, że o tworzonych bez wymaganej zgody ośrodkach kultu dla muzułmanów włoski minister mówił w mieście Lecce w Apulii (południe kraju), gdzie znajduje się "meczet" w garażu.

Alfano stwierdził, że nie ma na świecie miejsca o "zerowym ryzyku terroryzmu. Istnieje tylko prewencja, a nasza praca wywiadowcza i prewencyjna do tej pory działa" - zapewnił włoski minister spraw wewnętrznych.

interia.pl

 

Szef MSW: Zamkniemy nielegalne meczety w garażach

1

Głosowanie

Głosowanie
Pozytywnie

3 Lat temu

0

Głosów

Głosowanie
Negatywnie

3 Lat temu

1 możliwych do oddania głosów

jVoteSystem developed and designed by www.joomess.de.

Komentarze  

#3 Ewa 2015-11-29 20:54
Huzar to co powiesz o ETA?
Cytować
#2 Husar 2015-11-29 14:57
Powinni zamknąć wszystkie meczety w całej Europie co do joty bo to tam sie szerzy nienawiść i rasizm. Tam mają zaczątki wszelkiej maści psychopaci i zwyrodnialcy. Nie każdy muzeumanin to terrorysta ale każdy terrorysta to muzeumanin.
Cytować
#1 Artur 2015-11-28 22:06
Nie lubię was muzułmanie...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież