"Dlatego z wami walczymy". IS tłumaczy powody nienawiści do Zachodu

W najnowszym numerze czasopisma wydawanego przez tzw. Państwo Islamskie znalazł się obszerny artykuł, w którym dżihadyści tłumaczą, dlaczego darzą nienawiścią Zachód i z nim walczą. IS nie pozostawia żadnych wątpliwości i złudzeń.

W swoim artykule, IS odnosi się do ataków, jakie na terenie Europy i USA przeprowadzili zwolennicy dżihadu. Tzw. Państwo Islamskie przyznaje, że to zbrodnia z nienawiści i akt terroru, a także tłumaczy cel, jaki mu przyświeca w tej walce.

Autor artykułu wskazuje kilka powodów, dla których IS atakuje Zachód i go nienawidzi. Wśród przyczyn pojawia się kwestia zemsty za ataki dokonywane na terenie Bliskiego Wschodu, jak jednak czytamy, nie jest to główny powód. Za najważniejszy argument do walki z Zachodem, IS uznaje fakt, że walczy z niewierzącymi w Allaha i ich stylem życia.

"Nienawidzimy was, ponieważ jesteście niewierzący, odrzucacie Allaha. To właśnie z tego powodu jest nam nakazane, żeby otwarcie deklarować naszą wrogość do was. Nakazano nam zwalczać niewiernych dopóki nie podporządkują się islamowi" - czytamy.

"Nawet jeśli przestaniecie z nami walczyć, to w najlepszym wypadku powstrzymamy się od ataków na was. W końcu znów odnowimy naszą kampanię przeciwko wam. Możecie ją jedynie odsunąć w czasie" - straszy IS.

"Nienawidzimy was ponieważ wasze świeckie społeczeństwa pozwalają na rzeczy których Allah zakazał, podczas gdy zakazują wiele z tych, które Allah dozwolił" - dodaje autor.

"Nawet jeśli przestaniecie nas bombardować, więzić, torturować, zawłaszczać nasze ziemie, nadal będziemy was nienawidzić, ponieważ nasz podstawowy powód nienawiści do was nie ustanie dopóki nie przyjmiecie islamu" - czytamy dalej.

"Będziemy kontynuować prowadzenie naszej przemyślanej wojny. Będziemy kontynuowali wciąganie was w bagno, aż zaproponujemy wam wydostanie się z niego na naszych warunkach. Możecie więc kontynuować wydawanie pieniędzy, próbując wygrać w wojnie nie do wygrania, albo możecie zaakceptować rzeczywistość i uznać, że nigdy nie przestaniemy was nienawidzić, dopóki nie przyjmiecie islamu" - kończy się artykuł.

interia.pl

 

Oceń artykuł: "Dlatego z wami walczymy". IS tłumaczy powody nienawiści do Zachodu

1

Głosowanie

Głosowanie
Negatywnie

3 Lat temu

0

Głosów

Głosowanie
Pozytywnie

3 Lat temu

1 możliwych do oddania głosów

jVoteSystem developed and designed by www.joomess.de.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież