Wielka Brytania: muzułmanie solidaryzują się z Polakami po ostatnich atakach

Muzułmańska organizacja TellMAMA solidaryzuje się z polską społecznością po ostatnich atakach na Polaków w Wielkiej Brytanii.TellMAMA to organizacja monitorująca działania antyislamskie na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Na swojej stronie opublikowali oświadczenie, w którym krytykują ostatnie ataki na przedstawicieli polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii, opisując przypadek Polaków pobitych w zeszły piątek w Leeds.

"Solidaryzujemy się z członkami polskiej i wschodnioeuropejskiej społeczności, którzy mają duży wkład w życie tego kraju, którzy pracują dzień i noc i których wysiłek przynosi pożytek nam wszystkim" - piszą w oświadczeniu.

Zwracają również uwagę na skalę ksenofobii, która rozpętała się w Wielkiej Brytanii w związku z Brexitem.

"Jeśli (Polacy - red.) są atakowani, musimy traktować to jako atak na nas wszystkich i na pluralizm, który sprawia, że nasz kraj jest tak wyjątkowy" - dodają.

Od czerwcowego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej doszło już do 18 poważnych incydentów na tle prawdopodobnej nienawiści narodowościowej wymierzonych w polską społeczność. Najpoważniejszy z nich miał miejsce 27 sierpnia w miejscowości Harlow w hrabstwie Essex, gdzie jedna osoba zginęła, a druga została ciężko ranna.

onet.pl

 

Oceń artykuł: Wielka Brytania: muzułmanie solidaryzują się z Polakami po ostatnich atakach

1

Głosowanie

Głosowanie
Negatywnie

2 Lat temu

1

Głosowanie

Głosowanie
Pozytywnie

2 Lat temu

1 możliwych do oddania głosów

jVoteSystem developed and designed by www.joomess.de.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież