Bielefeld: Wyprosił kobietę z lokalu, bo nie chciała zdjąć nikabu

Gastronom z Bielefeldu wyprosił ze swojego lokalu kobietę, która nie chciała zdjąć nikabu. Zebrał za to shitstorm w sieci, ale i poparcie.

Dla mieszkańców Bielefeldu restauracja "Seekrug" nad jeziorem na obrzeżach miasta to popularny cel wycieczek. Szczególnie przy pięknej pogodzie restauracja, a przede wszystkim rozległy ogródek piwny, mają mnóstwo gości. Tak było też w ubiegłą sobotę (10.09.2016), kiedy wieczorem miał odbyć się tam Festyn 1000 Świateł.

Wśród gości była też kobieta w nikabie, pełnej zasłonie muzułmanek, odsłaniającej tylko oczy.

"Uczulony na tekstylia?"

Właściciel restauracji Christian Schulz poprosił kobietę, żeby zdjęła nikab. Ponieważ nie chciała tego zrobić, poprosił ją żeby opuściła lokal. Kobieta zaczęła się awanturować i pytała go, czy "jest może uczulony na tekstylia".

Tuż po tym incydencie na facebookowym koncie restauracji pojawiły się pierwsze protesty przeciwko wyproszeniu gościa. Gastronomowi zarzucano rasizm, ksenofobię, brak tolerancji czy wręcz pogardę dla ludzi. Dostało się także kucharzom i personelowi lokalu.

Gastronom usunął prawie 800 komentarzy i napisał na swojej stronie: "Robi mi się tego już za dużo. W sobotę skorzystałem tylko z mojego prawa do decyzji, kto przebywa w moim lokalu, a kto nie. Normalnie nigdy nie zrobiłbym tego publicznie. Ale muszę chronić mój lokal przed negatywnymi opiniami".

"Mój lokal, moje reguły"

Jak tłumaczył potem w rozmowie z "Neue Westfaelische Zeitung", poprosił tylko kobietę, żeby zdjęła nikab, ponieważ nie tylko on, ale też i goście restauracji czuli się nieswojo, patrząc na całkowicie zakrytą kobietę. Ponieważ kobieta nie chciała zdjąć okrycia i zaczęła się awanturować, poprosił ją, żeby wyszła. - Mój lokal, moje reguły - powiedział Schulz w rozmowie z gazetą.

Odrzucał pomówienia o rasizm i przypomniał, że kiedyś usunął z lokalu także skrajnych prawicowców, których można poznać po ubraniach marki "Thor Steinar". Poza tym w jego restauracji pracuje personel z Nigerii, Ghany, Pakistanu i Portugalii.

Można przekonać się o tym oglądając jego konto na Facebooku, gdzie stoi w towarzystwie swojego czarnoskórego kucharza.
Kobieta? Mężczyzna? Z bronią?

Oprócz krytyki gastronom z Bielefeldu otrzymał też sporo poparcia.

"To była słuszna decyzja", napisał jeden z internautów. "Nigdy nie wiadomo, kto jest pod takim okryciem. Kobieta? Mężczyzna? Z bronią?" Ktoś inny argumentował: "Kiedy ja, jako Niemiec, wchodzę do meczetu, też respektuję panujące tam zasady i zdejmuję buty. Gastronom miał rację". Inny gość napisał: "W żadnym wypadku nie można go określać jako rasisty. Swoje zaangażowanie na rzecz integracji udowodnił już przez swoją politykę personalną".

interia.pl

 

{jvotesystem poll=|210|}

Komentarze  

#3 sfax 2016-12-24 15:28
Aleks,nie masz racji.Muzułmanka nie odwiedza "ogródków piwnych".Poza tym ,jak wynika z artykułu była sama bez mahrama.To jest jakaś prowokacja
Cytować
#2 sfax 2016-12-24 15:25
Muzułmanka nie odwiedza ogródków piwnych.Poza tym,jak wynika z artykułu była sama bez mahrama.To jest haram.To była jakaś prowokacja.
Cytować
#1 Aleks 2016-10-06 00:31
Nie mial prawa tego robic. Ona szanuje swoja religie wiec nie sciagnela nikabu.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież